1. července 2019 9:09 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Nevídaný přírodní fenomén. Kroupy pokryly Guadalajaru až 1,5 metru silnou vrstvou ledu

Na některých místech se vytvořil až půldruhého metru vysoký ledový krunýř | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na některých místech se vytvořil až půldruhého metru vysoký ledový krunýř | foto: Reuters

Guadalajara (Mexiko) Šest čtvrtí města Guadalajara na západě Mexika pokryla silná vrstva ledu po prudké bouřce s intenzivním krupobitím. Na některých místech se vytvořil až půldruhého metru vysoký ledový krunýř, informovala stanice BBC.

Šest čtvrtí města Guadalajara na západě Mexika pokryla silná vrstva ledu po prudké bouřce s intenzivním krupobitím. Na některých místech se vytvořil až půldruhého metru vysoký ledový krunýř, informovala stanice BBC.

Úřady uvedly, že živel napáchal škody na dvou stovkách domů a s desítkami aut...
„A pak se ptáme sami sebe, jestli jsou klimatické změny skutečností. Tohle je...

Oblast Guadalajary se potila ve třicetistupňovém vedru, když se přihnala bouře a část druhého největšího města Mexika během chvilky doslova zmrazila. Do ulic pětimilionové aglomerace proto musela vyjet odklízecí technika.

Média informovala o záplavách a vyvrácených stromech na některých místech, nicméně nejsou hlášena žádná zranění. Úřady uvedly, že živel napáchal škody na dvou stovkách domů a s desítkami aut si ve městě i jeho okolí pohrály přívaly vody.

„A pak se ptáme sami sebe, jestli jsou klimatické změny skutečností. Tohle je dosud nevídaný přírodní fenomén,“ komentoval událost podle agentury AFP guvernér státu Jalisco Enrique Alfaro Ramírez.

ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?