15. května 2019 7:01 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Neznámý muž ujel při zkušební jízdě s ferrari za 51 milionů. Policie po zloději marně pátrá

Ukradený vzácný vůz Ferrari 288 GTO | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ukradený vzácný vůz Ferrari 288 GTO | foto: Policie Düsseldorf

Düsseldorf  Se vzácným vozem ferrari z 80. let ujel jeho majiteli neznámý muž, který se vydával za zájemce o toto supersportovní auto a chtěl si ho v západoněmeckém Düsseldorfu vyzkoušet. Policie se zloděje zatím marně snaží vypátrat.

Obchodník s historickými auty červené Ferrari 288 GTO poprvé zaregistrované v roce 1985 nabízel za více než dva miliony eur (51,5 milionu korun). Jeho prvním majitelem byl někdejší pilot formule 1 Eddie Irvine.

Prodejce a pachatel podle německých médií vyjeli na zhruba 10kilometrovou zkušební jízdu z Düsseldorfu do města Neuss, během níž si vyměnili místa. „Muž se tak dostal za volant, sešlápl plynový pedál a ujel,“ uvedla policie. Zloděj hovořil s francouzským přízvukem. 

Kriminalistům se pachatele nedaří vypátrat, požádali proto o pomoc veřejnost. Policie i prodejce zároveň zveřejnili snímky vozu. Na jedné z fotografií (na prvním místě galerie) pořízené krátce před testovací jízdou, je zachycen údajný zloděj.

Snímek vzácného ferrari krátce před testovací jízdou. Muž v pozadí je podle...
Ukradené vzácné Ferrari 288 GTO.

Ferrari 288 GTO se vyrábělo v letech 1984 až 1986. Slavnou italskou automobilku opustilo jen 277 kusů těchto aut. V britském specializovaném magazínu Autocar tento typ ferrari obsadil čtvrté místo v žebříčku nejkrásnějších vozidel 20. století.

ČTK, Lidovky.cz