29. března 2017 10:47 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Neznámý pachatel v noci střílel z granátometu na polský konzulát na Ukrajině

Neznámý pachatel střílel v noci z granátometu na budovu polského konzulátu v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Neznámý pachatel střílel v noci z granátometu na budovu polského konzulátu v... | foto: twitter.com/@Ukropo4kA

KYJEV/VARŠAVA Neznámý pachatel střílel v noci z granátometu na budovu polského konzulátu v Lucku na západě Ukrajiny. Podle policie oběti na životech nejsou. Polsko si předvolalo ukrajinského velvyslance, aby situaci vysvětlil.

V době střelby v budově nikdo nebyl, polský konzul i s rodinou bydlí v jiném objektu. Podle policie pachatelé jsou buď nezkušení nebo stříleli naslepo s cílem varovat nebo provokovat.

Polsko si v reakci na střelbu předvolalo ukrajinského velvyslance Andrije Deščycju. „Očekáváme, že ukrajinská policie zajistí efektivnější ochranu diplomatických prostorů. Dále také požadujeme rychlé prošetření incidentu a zadržení jeho pachatelů,“ píše se v prohlášení polského ministerstva zahraničí.

Pachatelé poškodili střechu budovy konzulátu. Výbuch byl natolik silný, že spustil alarm v nedaleké místní bance.

Nejedná se přitom o první útok na polské diplomatické prostory na území Ukrajiny. V únoru neznámý pachatel pomaloval červenou barvou plot polského konzulátu ve Lvově.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz