29. března 2018 11:29, aktualizováno  14:23 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Neznámý útok na francouzské vojáky? Někdo se je v Alpách pokusil srazit autem

Francouzská policie před domem zmizelé rodiny v Orvault na západě země. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Francouzská policie před domem zmizelé rodiny v Orvault na západě země. | foto: Reuters

PAŘÍŽ Francouzská policie ve čtvrtek zadržela muže, který se ráno pokusil najet vozem do skupiny vojáků poblíž kasáren jižně od Grenoblu. Motiv činu zatím není jasný, informovala agentura Reuters. Zranění při incidentu nikdo neutrpěl.

Muž, kterého policie zadržela v Grenoblu, je podezřelý z toho, že se pokusil „z neznámých důvodů“ najet do skupiny vojáků, kteří si byli zaběhat v okolí kasáren ve městě Varces-Alli?res-et-Risset na jihovýchodě Francie.

Kolem sportujících vojáků muž údajně zhruba v 8:15 SELČ nejprve projel, přičemž jim sprostě nadával a vyhrožoval v arabštině. Asi po půl hodině se vrátil a pokusil se je srazit. Agentura AFP uvedla, že vojáci byli v okamžiku incidentu „jasně identifikovatelní jako vojáci“. Po činu muž z místa ujel.

Motivace útočníka není jasná

Podle agentury Reuters bylo auto, které podezřelý řídil, kradené. Policisté muže po několikahodinovém pátrání zadrželi v Grenoblu, který leží pár kilometrů severně od místa incidentu.

„Vzhledem ke kontextu bereme událost vážně, motivaci činu ale neznáme. Nikdo nebyl zraněn,“ řekl ráno agentuře Reuters zdroj blízký vyšetřování. Podle televizní stanice BFMTV dosud policie nemá informace, které by ji vedly k přesvědčení, že šlo o teroristický čin.

Francie se v posledních letech potýká s teroristickými útoky islámských radikálů, kteří už v minulosti využili automobilu jako zbraně. Zatím poslední atentát se odehrál minulý pátek na jihozápadě Francie. Při útoku, který byl prvním od zrušení výjimečného stavu v loňském roce, zahynuli čtyři lidé.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz