17. srpna 2017 9:23, aktualizováno  10:05 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Nizozemská policie zadržela útočníka, který držel rukojmí v budově rádia

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Reuters

HILVERSUM Ozbrojený muž držel víc než hodinu ženu jako rukojmí v budově nizozemského rádia 3FM v městě Hilversum. Budovu obklíčila policie a po chvíli vyjednávání útočník rukojmí propustil. Žena byla odvezena do nemocnice, muž byl zatčen, informovala nizozemská policie.

Agentura Reuters informovala o tom, že žena zřejmě neutrpěla žádná zranění, byla však převezena od nemocnice na kontrolu.

Incident se odehrál ve městě Hilversumu, které leží asi 20 kilometrů jihovýchodně od Amsterodamu. Podle nizozemského tisku muž ozbrojený nožem nejprve ohrožoval ženu na ulici před budovou, posléze ji donutil, aby s ním do domu vešla.

Útočník chtěl mluvit z někým ze CNN

Žena je podle listu De Telegraaf zaměstnankyni rádia. Zda se s mužem, který ji napadl, zná, není jasné. Recepční budovy serveru NOS řekla, že muž mluvil lámanou nizozemštinou a chtěl mluvit s někým ze CNN.

Policisté budovu rádia obklíčili a vyslali do ní vyjednavače. Zhruba kolem 9:30 SELČ se jim ale podařilo muže zadržet a ženu osvobodit. Žena je v péči zdravotníků, podle prvotních informací ale není zraněná.

Hudební stanice 3FM, která je součástí veřejnoprávního nizozemského rozhlasu NOP, své vysílání po celou dobu zadržování rukojmí nepřerušila.

Incident se odehrál krátce poté, co stanici ve středu zřejmě kvůli lepší nabídce opustil jeden z nejpopulárnějších moderátorů DJ Giel Beelen, který se z vysílání 3FM posluchačům hlásil 19 let, informovala agentura Reuters. Zda s tím čtvrteční události nějak souvisí, není jasné.

ČTK

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz