6. května 2019 21:50 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Norská studentka obvinila francouzské hasiče ze skupinového znásilnění na požární stanici

Francouzští hasiči | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Francouzští hasiči | foto: Reuters

Paříž Šestice pařížských hasičů čelí podezření ze skupinového sexuálního napadení 20leté norské studentky. Ta tvrdí, že měla v noci na sobotu po náhodném setkání v baru dobrovolný styk s jedním z jejich kolegů, avšak poté do místnosti přišli ostatní a znásilnili ji.

Muži ve věku 23 až 35 let byli o víkendu vzati do vazby, obvinění proti nim ale zatím vznesena nebyla, informovala francouzská média.

Podezřelí v pondělí předstoupili před vyšetřovacího soudce a ten nařídil jejich propuštění. Muži jsou však vedeni jako takzvaní zúčastnění svědkové. Tento specifický status je podle deníku Le Figaro jakýmsi mezistupněm mezi obyčejným svědkem a obviněným. Vyšetřující soudci tak zřejmě dosud nemají dostatek důkazů na předběžné obvinění, vysvětluje agentura AP.

Mladá Norka se podle všeho s hasiči potkala nad ránem v baru, kde byla se dvěma kamarádkami. Skupina požárníků v pátek večer zapíjela odchod jednoho člena jednotky, uvádí Le Figaro. Kolem čtvrté hodiny ranní studentka s jedním z mužů odešla na požární stanici jihopařížské čtvrti Plaisance.

V této fázi se podle deníku výpovědi obou stran začínají rozcházet. Studentka uvedla, že měla s hasičem dobrovolný sex, avšak následně přišli jeho přátelé, kteří s ní měli styk proti její vůli. Kolik přesně mužů v místnosti bylo, si prý nepamatuje, protože tam byla tma. Norka se poté zavřela na záchodě, kde ji v slzách a otřesenou našly její kamarádky, které mezitím na hasičskou zbrojnici dorazily také.

Mluvčí pařížských hasičů Gabriel Plus v sobotu řekl deníku Le Parisien, že skupině podezřelých bude kvůli usnadnění vyšetřování pozastavena činnost. „Jestli se podezření ze znásilnění potvrdí, projevíme maximální ráznost,“ dodal.

ČTK

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.