Středa 18. května 2022, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nosit roušku je příjemnější než smrt, vzkázal guvernér New Jersey Phil Murhpy

Svět

  21:59
Trenton (USA) - Guvernér amerického státu New Jersey Phil Murhpy si příliš nebral servítky, když na čtvrteční tiskové konferenci dostal dotaz ohledně lidí, kterým už se nechce neustále nosit roušku. Obyvatelům vzkázal, že mnohem nepříjemnější než si zakrývat obličej je umřít. V jeho státě při zhoršující se epidemické situaci platí řada karanténních opatření včetně plošného nařízení ohledně roušek.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: ČTK

„Více, co je doopravdy nepohodlné a otravné? Když umřete,“ řekl Murphy. Reagoval na otázku, v níž zástupce médií naznačoval, že mnoho lidí už nošení roušek unavuje a že to považují za „nepohodlné a otravné“. „Není to napořád. Momentálně nemůžeme polevit a zkrátka lidi žádáme, aby zatli zuby,“ dodal demokratický guvernér.

Epidemie v USA dál nabírá na síle, země zpřísňuje opatření. Rusko ohlásilo rekord v počtu zemřelých

New Jersey v těchto dnech podobně jako většina amerických států zažívá prudký nárůst denních počtů nákaz, byť zatím nehlásí vyšší přírůstky než na jaře. Přibývá zde skoro 3000 potvrzených infekcí koronavirem denně, přičemž míra pozitivity testů už se pohybuje kolem deseti procent. Od začátku října se také ve státě s necelými devíti miliony obyvatel více než ztrojnásobil počet lidí hospitalizovaných s covidem-19 na bezmála 2000.

Místní obyvatelé musí aktuálně roušky nosit ve veřejné dopravě, obchodech a dalších podnicích a také na pracovišti, pakliže jsou tam v blízkosti dalších lidí. Ve čtvrtek vstoupilo v platnost nové nařízení, které omezuje provoz barů, restaurací nebo kasin a zakazuje mládežnická sportovní utkání.

USA jako první překonaly hranici 10 milionů nakažených. Země se vypořádává s třetí vlnou

„V této chvíli svádíme tuhý boj. Jsme stále ve válce a dokonce to platí mnohem víc než před měsícem či dvěma,“ uvedl Murphy. Obyvatele vyzval, aby rizika brali vážně. „Musíme vás požádat, abyste omezili (oslavy dne) díkůvzdání. Prosím, omezte jakékoli soukromé sešlosti. Prosím, noste pokrývky obličeje. I když toho máte plné zuby, čemuž se nedivím, mám toho taky plné zuby, musíte je nosit,“ citoval jej web televize NBC News.

Autor:

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Mohlo by vás zajímat