Pondělí 9. prosince 2019svátek má Vratislav 7 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
21. září 2011 17:42 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Nové záběry: natočil pád letounu a nevěděl o tom

V Renu se zřítil letoun mezi diváky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V Renu se zřítil letoun mezi diváky | foto: Reuters

RENO Až několik hodin po tragédii zjistil Američan Brent Wilson, že natočil pád letounu do davu na letecké show v nevadském Renu.

Wilson přišel na show se svými syny. Natáčeli odvážné kousky letců a bezděky zachytili i pád letadla, které zabilo 11 lidí. Drastické záběry objevili ale až doma. "Byl jsem v šoku, ale hlavně proto, že jsem tam byl se svými syny. Kdyby se letadlo řítilo na nás, nemohl bych nic udělat," uvedl Wilson.

Kromě pádu Wilsonovo video zachycuje i ty, kteří lidem po pádu běželi na pomoc.

Úřady nyní vyšetřují, co bylo nehodu zavinilo, spekuluje se ale o technické závadě. Pilot během závodu podle některých zdrojů vyslal nouzové volání, načež se zřítil mezi diváky. Letoun se nenadále ocitl mimo kontrolu a šel do vývrtky.

Pilotem byl 74letý Jimmy Leeward. Podle médií byl velmi zkušený a těšil se dobrému zdraví. Havaroval s upraveným sportovním strojem, který vychází z legendárního bojového letounu z 2. světové války P-51 Mustang.

Lékaři, kteří ošetřovali zraněné po neštěstí, shodně hovoří o jedné z nejhorších situací, které kdy zažili. Mezi nejčastějšími zraněními byly poranění hlavy, obličeje a končetin, mezi nimi byly i amputace.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Prof. Vladimír Tesař, zakladatel a přednosta Kliniky nefrologie 1. Lékařské... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Vypadá i funguje jako nová. Jen z ní kvůli několika nesmyslům ani nezískám... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

OVĚŘENO: 5 tajemství Miss, jak si udržet krásnou pleť
OVĚŘENO: 5 tajemství Miss, jak si udržet krásnou pleť

Zimní počasí naši pleť neúměrně zatěžuje. Chlad a vítr ji poškozují a vysušují. Ztrácí tak důležité živiny, které je třeba doplňovat. Jak udržet pokožku zdravou a krásnou i v tomto nevlídném počasí? Své tipy prozradila Miss Face Czech Republic Nikola Uhlířová.