Diskuse k článku: Policie obvinila střelce z mešit v Christchurchi i z terorismu. Zabil 51 lidí

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 6
  • Poslední: 23.5. 2019 6:11
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Panáček 21.5.2019 8:46

Nejdelší a nejbolestivější smrt zločincům byla lámání v kole, kdy kat vrahovy palicí zlámal ruce a nohy a zapletl jej do kola, které byla za městem vztyčeno a tam se nechal několik dní umírat v neskutečných bolestech. Podobná krutá a dlouhá smrt byla naražení na kůl, kdy vrah umíral i týden. V obou případech měli velice rychle po humoru. Dnes to mají hromadní vrazi jako je Tarrant, či Breivik v úplné pohodě, takže i kdyby zabili tisíc lidí, mají zajištěnou doživotní péči ve vězeňském sanatoriu se vším všudy. Mají svá práva, své požadavky a svoji nezpochybnitelnou úroveň člověka. Mohou o sobě napsat betseler a za prachy jej prodávat jako vrahovy paměti. Holt časy se mění, ale je dobře, že se mění, protože kdyby se měnit přestaly, zbyla by nám všem brzy pouhá beznaděj a nevíra zase v časy lepší.

V. Rybicka 21.5.2019 13:38

Ve spojenému království Saudů se každý weekend pořádají veřejné popravy a sekání údů místních "kriminálníků" a pořád to nějak nesnižuje kriminalitu v jejich království. Takže otázka není, Sir, jak s viníky krutě naložíme. To vám nějak nedochází, že? Problém je daleko hlubší než nesmyslné mučení.

J. Panáček 21.5.2019 14:52

Neprahnu po mučení vrahů, ale po zpřísnění podmínek u takových lidí. Žádná vytopená cimra s kompletní péčí - tvrdá práce až se z něj bude kouřit a když ne, tak obyčejnej karabáč tak dlouho, až to pochopí. Mám přirozeně na mysli vrahy formátu těch, co jsem jmenoval, tedy teroristy a masové vrahy.

V. Rybicka 21.5.2019 15:15

Jak chcete zpřísnil podmínky, když politici nejsou schopni nebo nemají politickou vůli zastavit invazi cizí kultůry a milionů cizinců do vlastní země??? Všechno souvisí se vším, pane Panáček. I ten ten masakr v nozelandské mešitě.

J. Babicka 23.5.2019 6:06

Třeba ve sluníčkářích jako vy, kteří by nejraději kriminálníky netrestali

Saudi maji velmi nízkou kriminalitu, oni lidi si zváží risiko a čím je větší, tím mín lidí to riskne.

V. Rybicka 23.5.2019 6:11

Opět vedle, pane Babicka. Já jsem nikdy neřekl, že se kriminálníci nemají trestat. Takové doživotí jaké dávají v USA, je to doslova a do písmene do konce života, skutečný nezávidihodný trest.

Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Kdo létá, ničí planetu. Greta probouzí výčitky v mladé generaci

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Letadla vyšla z módy, zatěžují prý klima. Když měla mladá aktivistka Greta Thunberg mluvit v OSN, do Ameriky radši...