Čtvrtek 24. června 2021svátek má Jan 16 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Nový nejrychlejší covidtest na světě. Výsledek ukáže do půl minuty, zkusí ho British Airways

Pelican COVID-19 Ultra-Rapid Mobile Test- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pelican COVID-19 Ultra-Rapid Mobile Test- | foto: Pelican Diagnostics

Londýn Nový antigenní test je rychlejší než všechny ostatní. Výsledek ukazuje již po 25 vteřinách, nadto je propojený s mobilní aplikací. Vývojáři slibují nízkou cenu a vysokou účinnost. Testovat ho nyní budou britské aerolinky.

Letecká společnost British Airways ve čtvrtek oznámila, že jako první na světě začne používat v současnou dobu nerychlejší antigenní testy, informuje server Sky News. Přístroje od technologických společností Pelican Diagnostics a Canary Global ukazují výsledek již 25 vteřin po přiložení výtěru slin k senzoru. Rezultát se zobrazuje v mobilní aplikaci, která je přes technologii Bluetooth s testem propojena.

Pelican COVID-19 Ultra-Rapid Mobile Test-
Pelican COVID-19 Ultra-Rapid Mobile Test-

Testy byly schváleny k užívání zdravotnickými institucemi v Evropské unii a Velké Británii. Podle vedení společností má rychlotest podobnou účinnost jako PCR metoda, nakažené prý odhaluje v 98 procentech případů. Vývojáři testů oslovily britskou leteckou společnost, ta budou nyní zkoušet avizovanou funkčnost na svých zaměstnancích. Výsledky budou posádky letadel srovnávat s testy, které využívají nyní.

Šéf British Airways Sean Doyle uvedl, že společnost chce učinit vše pro to, aby cestujícím zajistila jednoduché a funkční testy. „Tento nový super rychlý antigenní test je hybatelem změn, takže jsme rádi, že vývojáři spolupracují v testovací fázi právě s námi,“ komentoval Doyle.

Vývojářské firmy si od technologie slibují zásadní změny. „Test jsme vytvořili i s ohledem na cestovní odvětví, ve kterém jsou rychlost, přesnost a jednoduchost použití zásadními parametry,“ uvedl ředitel společnosti Canary Raj Reddy. „Doufáme, že Pelican test se bude brzy používat běžně pro cestující a posádky všude po světě,“ dodal Reddy.

Velká Británie od pondělí ruší zákaz letů za jiným než pracovním účelem. Očekává se tak, že aerolinka bude mít hodně příležitostí k vyzkoušení testů. Výsledky by společnost British Airways měla oznámit na konci května.

,

Sledujeme začátek rituální sebevraždy lidstva, říká Čech s IQ 206

Oficiálně nejchytřejší Čech nepůsobí jako robot, nechrlí ze sebe tisíce... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je jedním z nejchytřejších Čechů, ale jako robot nepůsobí. Při osobním setkání je Karel Kostka, vzděláním učitel,...

Upřímnost fotbalové antihvězdy. Souček o tetování, rasismu i vyjídání ledničky

Fotbalista Tomáš Souček | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Říká o sobě, že je obyčejný kluk z Brodu. Přitom si ho už stihla zamilovat fotbalová Anglie a Česko na něj spoléhá: na...

O antikoncepci už není takový zájem. Párový sex upadá, míní gynekolog

Antikoncepce: Jaký vliv má na zdraví popisuje MUDr. Alexandr Barták. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Všichni strašili, že bude upadat mravnost a ženy budou mít z dlouhodobého užívání pilulek zhoubná onemocnění jater....

VESUVIUS ČESKÁ REPUBLIKA, a.s.
Operátor/ka výroby

VESUVIUS ČESKÁ REPUBLIKA, a.s.
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 27 000 - 32 500 Kč