Diskuse k článku: Nový pakt Francie s Německem. Můžeme přijít o Alsasko a Lotrinsko, varují nacionalisté

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 97
  • Poslední: 22.1. 2019 21:34
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Hofman 22.1.2019 21:34

Řekl bych, že po Británii nyní vystupují z EU i Francie s Německem, ovšem poněkud jiným způsobem. A že postupně tak či onak vystoupí z EU i další státy, které za něco stojí. A zbudeme tam my a další natahovači rukou. Akorát, že už nebude proč a kam ty ruce natahovat. A tak si budeme muset začít živit Agrofert sami.

T. Halik 22.1.2019 18:24

V boji proti Rusku musíme okamžitě podpořit Francii a Německo které v boji s Ruským medvědem krvácí i za naše dobro. V odkazech níže je několik příkladů nezištného hrdinství Německa a Francie s jakým bojují v Rusku za naše zájmy.

--------------

https://www.total.com/en/media/news/press-releases/russia-total-opens-its-new-state-art-lubricants-oil-blending-and-production-plant

-------------

https://www.worldoil.com/news/2018/2/19/merkel-defends-russian-gas-link-expansion-protested-by-poland

T. Halik 22.1.2019 18:24

Konečně se blíží doba kdy se zdaří myšlenka o kterou se pokoušelo několik generací vynikajích Germánských vůdců a zakouřená česká kotlina se stane jednou z prosperujích spolkových zemí. A kremloboti budou rozhodnutím našich liberálnědemokratických lidových soudů vysídleni za Ural.

P. Huml 22.1.2019 21:22

Ano, máte pravdu, chtějí nám ukrást lithium a tajně rozebrat čapí hnízdo...

R. Tichý 22.1.2019 17:08

Co je septem, to je certem :-D

At zije transparentni EU, ve ktere jsou si vsichni rovni.

J. Sinnreich 22.1.2019 17:03

Jedna se pouze o to pekne postavit do late neposlusne, zaostale staty vych. Evropy, specificky V4, aby je ani nenapadlo myslet si cokoliv jineho, nez co se upece v Berline a Bruselu. A taky pekne zaslapnout GB za Brexit.

K. Janyška 22.1.2019 17:00

Každý z nás je nacionalista. Je to civilizační hodnota, ne sprosté slovo. Nesmí být ale zneužit socialisty. Pak se z něho může stát nacismus. Byl jsem v Osvětimi dvakrát... Dzp.

M. Binis 22.1.2019 16:16

Zajímalo by mě, kdo z těch dvou na to přišel...žeby ten třetí ???Ta osůbka leckdes studovala...jo..hahaha

J. Kanioková 22.1.2019 15:45

Jde o účelové společenství k založení EU armády, kterou se Macronovi zatím nepodařilo protlačit.

V preambuli této současné smlouvy se pak píše, že je smlouva otevřená k přístupu i dalším stranám." To teprve začne masírka!

Uvidíme. Dlouho to trvat nebude.

........................

Budoucí EU ? - https://sux.cz/cb3c

P. Harabaska 22.1.2019 16:44

Tam jsou ale dvě hvězdičky. Jen aby neměli nakonec vlajku jako Texas - Lone Star State.

P. Haraším 22.1.2019 15:45

Putin vypije celou láhev bojaryšniku. Jestli na žal či na oslavu, to nevím.

J. Blatný 22.1.2019 15:18

Tenhle Macron je snad ještě větší "sympaťák" než Merkelová. Opravdu mimořádně hnusná dvojka, tělem i duchem. Bohužel, jakkoli myšlenka sjednocené Evropy bez válek, obchodních bariér a s volným pohybem osob i kapitálu zní lákavě, je zde právě riziko, že se do čela nejmocnějších a nejlidnatějších států dostanou vyšinutí a samolibí jedinci bez sebereflexe, kteří pak budou rozhodovat o všech. Ať již se to těm ostatním líbí nebo ne. A ztráta možnosti ovlivňovat svůj vlastní osud je nezpochybnitelný atribut nesvobody, ať již národa nebo jednotlivce. Tak to vždy bylo, je a bude. Jak je vidět, z jednoho chomoutu jsme unikli a do druhého se dostali.

J. Moravec 22.1.2019 15:29

Jeste jste zapomel pridat ze je pedofil a je potaji muslim. Nebo to jeste prijde?

J. Blatný 22.1.2019 15:40

Tak pedofil Macron zcela určitě není, ale soudě podle jeho manželky bych si jako jeho úchylku tipnul spíše gerontofilii. A muslim to také nebude, na rozdíl od Obamy. Jen ho muslimská populace ve Francii neznepokojuje. Jako příslušník dobře chráněné elity sídlící ve zvláštních čtvrtích se pochopitelně jejich kriminálními gangy ani teroristy necítí být ohrožován.

P. Harabaska 22.1.2019 16:38

Ta fotka už je staršího data, nicméně Emanovo pohled přes rameno Andělky říká více, než by si Eman měl dovolit sdělit. Andělka, jako stará harcovnice, se jistě tváří méně vych*aně, svoje pocity a úmysly umí lépe skrývat. Nezapomeňme, že francouzští fanfaroni již vícekrát přecenili svoji "chytrost".

J. Kostelanský 22.1.2019 15:14

Politické pokrytectvo. Pritom Francúzi a Nemci sa majú vzájomne tak radi ako koza nôž.

Chcel by som vidieť toho Francúza, ktorý turistovi bude vysvetľovať niečo po nemecky... :-)

P. Harabaska 22.1.2019 16:50

A prečo nie? Veď tam majú toľko Alsasanov, ktorý hovoria doma nemecky a píšú francúzsky, lebo ich nemčinu písať v škole odnaučili. Hovorí ako zo Saska, poriadne šišlajú. Ako Špišiaci.

K. Janyška 22.1.2019 15:11

INTEGRACE NÁRODŮ EVROPY V NÁROD JEDEN, V POSLEDKU NĚMECKÝ, PROSTŘEDNICTVÍM EU ?

Název, jak z hororu, co ? A přesto popisující realitu. Co se tedy děje ?

Lidský svět, coby celek, se snaží zorganizovat (já vím, že marně, ono to nejde ze známých důvodů, je navždy lidmi nezorganizovatelným spontánním řádem, který řídí je, ne oni jeho) skupina nejbohatších lidí světa, tedy špičkových socialistů. Ano, bohatí mentálně propadnou dojmu, že když umějí zorganizovat tak obří a výnosné firmy a majetky, že by to mohlo jít i z celým lidským světem. A tak pilně zasedají v různých světových podivných institucích a radí se, jak to udělat.

Špičkou a centrem takového celosvětového radění, tedy socialistického řádění, je Bilderberg. Na něm se tajně, naposledy na konci minulého roku na 3 denním jednání, domlouvají. Kdo to nechce vidět - nevidí, stačí však vyhledat všechno na netu a jen ignorant si myslí, že na tajném jednání si porovnávají, kdo má dražší slipy nebo hodinky. Dohodnou se a konají. A samozř

K. Janyška 22.1.2019 15:13

jmě, že v první řadě ovlivňují politické dění všude ve světě tak, aby to jejich záměrům vyhovovalo. A jedním z jejich hlavních zájmů je samozřejmě Evropa.

Mimochodem, Macron pracoval přímo v administrativě Bilderbergu a tak není divu, že náhle z ničeho nic získal takovou podporu Francouzů prakticky neznámý člověk, když mu Bilderberg patřičně pomohl. Totéž platí o předsedovi francouzské vlády, který byl účastníkem Bilderbergu také. Také, o podle všeho vydírané, Merkelové. Každý si pamatuje, když vypukla aféra s tím, že ji sledovala roky tajně polostátní americká agentura, jak rychle změnila názor na jí před tím tolik kritizovaný mulitikulturalismus.

K. Janyška 22.1.2019 15:13

Německo a Francie se dohodly pod tlakem svých mocenských choutek, tažených inspirací socialismem, který má ve Francii své "vědecké" rodné hnízdo a kterým se Němci velmi rychle nakazili už dávno. Dokonce přes linie první světové války se hádaly, řečeno s mistrem Hayekem z jeho slavné Kontrarevoluce vědy, kdo z nich lépe ovládá umění socialismu, tedy kdo umí lépe zorganizovat lidský svět. No a taková ideologická nálož v obou národech se Bilderbergu velmi hodila a hodí. Tlačí je už roky k založení jednoho evropského velkostátu, který by mohli mocní lépe svými penězi ovládat. EU ničím jiným, než takovým zárodkem, neustále se vyvíjejícím v tomto směru, není.

Ale vraťme se k tzv. integraci Evropy, tedy neustále omílanému termínu, jakoby vůbec nešlo o pohlcení malých velkými a likvidaci národních států a dokonce národů na evropském kontinentu. Ano, tzv. integrace Evropy nic jiného neznamená. Kdo si pod takovým termínem představuje něco jiného, měl by to vyložit. Já, coby znalec kompozitivní

K. Janyška 22.1.2019 15:14

teorie, to nedokáži. Kdo potom jiný, mi není jasné.

Momentální model EU podle LS, jak jinak, byla přijata za předsednictví Německa, je skvělým nástrojem pro tak zločinný úkol. Vždyť z ní vycházející euorgány neslouží ničemu jinému, než podřízení všeho v EU Německu, coby nejsilnějšímu jeho členovi. Každý vidí, že za EU v případě skutečně velkých věcí jedná Merkelová, ne ty loutky, které Německu v čele EU slouží. Mimochodem, Německo už těží z EU a eura teď. Má největší přebytek státních financí na světě, přestože růst HDP jen průměrný.

K. Janyška 22.1.2019 15:14

A intergrace, tedy podřízení národních států a národů Evropské unii prostřednictvím tzv. implementace tzv. evropského práva, čti evropského, tedy vlastně novoněmeckého, příkaznického práva, postupuje. Někdy tempem až závratným. Najednou se mluví o Evropanech, o Evropě jako státu, o evropanství a populismu těch, kteří se odmítají takovému vývoji podřídit. A Macron do toho přijde na poradě se svojí rupočernou německou soudružkou s návrhem na urychlení integrace a zapojení do této nelidskosti dalších a dalších oblastí tak, aby evropský stát skutečně vznikl, a to co možná nejrychleji.

K. Janyška 22.1.2019 15:15

Neznikne však. Vznikne jen strašné napětí, které může skončit obřím krveprolitím při zpětném osvobozování národů a národních států z područí tohoto zločinného molochu. Návrhy na evropskou armádu a společnou policii a zdanění nejsou ničím jiným, než dalšími střípky do mozaiky euvýstavby, tedy v budoucnu podřízení Evropy tomu nejsilnějšímu, tedy v posledku právě Německu. To, že si to Francouzi a další neuvědomují, není vůbec důležité. Prostě jim chybí vzdělání stran spontánního řádu lidského světa.

K. Janyška 22.1.2019 15:16

emá cenu nikoho o takovém vývoji přesvědčovat. Pro sečtělého je však až neuvěřitelně a nápadně shodný s vývojem a koncem SSSR a pěstováním tzv. sovětského člověka, mimochodem, u nás Čechoslováka a v EU teď tzv. Evropana, ktNeré tak krutě a přirozeně selhalo. Stalo se to proto, že se to stát muselo. Spontánní řád lidského světa nic jiného nedovolí a už vůbec ne lidskou hloupost a nadutost ve věcech, které náleží jen a jen jemu, coby nezničitelné neosobní spontánní řídící struktuře všeho ve vesmíru, tedy i lidského světa. Je jedinou možností existence lidstva... Dzp.

J. Moravec 22.1.2019 15:17

Reknete to slovy, ktere lide znaji. Ridit stat jako firmu.

A nemusite psat tolik nesmyslu.

K. Janyška 22.1.2019 16:27

A to je právě špatně, nejde to a není to správné. Stát má svojí strukturou odpovídat vývoji, stát vývoj řídit nemá a nesmí. Jinak jsme v SSSR a v ČSSR. Jak to dopadlo každý ví... Dzp.

J. Chaloupka 22.1.2019 15:11

Už to vidím, jak si Francouzi nechají do čehokoliv kecat Němce.

K. Janyška 22.1.2019 15:12

A obráceně... Dzp.

K. Janyška 22.1.2019 15:11

a

K. Janyška 22.1.2019 15:11

b

Najdete na Lidovky.cz