28. listopadu 2017 11:19 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Policie zasahovala slzným plynem. Na inauguraci prezidenta chtělo v Keni příliš mnoho lidí

Policie rozháněla dav slzným plynem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie rozháněla dav slzným plynem. | foto: Reuters

NAIROBI Policie v Nairobi použila slzný plyn proti lidem, kteří se chtěli dostat na stadion, kde se bude v úterý konat inaugurace prezidenta Uhuru Kenyatty. Stadion s kapacitou 60 tisíc míst se už zaplnil a policisté chtěli zabránit tlačenici.

V celém Nairobi panují přísná bezpečnostní opatření, opozice svolala shromáždění na památku desítek obětí demonstrací proti Kennyattovi.

Kenyatta byl zvolen 26. října v opakovaných volbách, jež ale opoziční politik Raila Odingo bojkotoval. První, srpnové volby zrušil soud kvůli chybám volební komise. V říjnu Kenyatta vyhrál, ale jen při 39procentní účasti; hlasy mu dalo 98 procent voličů.

Ven! Policisté odnášejí muže, který se snažil proniknout na chystanou...
Vojáci hlídají stadion, kde proběhne inaugurace prezidenta.

Na stadion v Nairobi už dorazili prezidentovi stoupenci a plně ho obsadili. Mnohé do hlavního města svážely autobusy z oblastí, kde má Kenyatta velkou podporu. Další se snažili dostat dovnitř přes policejní kordon a policisté proti nim použili slzný plyn.

Opozice svolala na úterý shromáždění, při kterém se mají lidé pomodlit za 70 obětí násilností, které se ve volebním období odehrály. Podle agentury Reuters ale místo konání této akce už zablokovala policie a k místu přivezla vodní děla.

ČTK

Personal Consult s.r.o.
Asistent Plant Controllera (H4528)

Personal Consult s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz