Čtvrtek 9. dubna 2020svátek má Dušan 21 °C skoro jasno Předplatné LN

Diskuse k článku: Obama v projevu hájil americký sen

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 25
  • Poslední: 25.1.2012 13:18
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Cedivoda 25.1.2012 13:18

Nejde ani tak o to,

kolik se na daních vybere, ale o to na co se tyto prostředky použijí. President Regan snížil zdanění nejvyšších příjmů ze 70 na 28%. Výdaje na "obranu" zvýšil v některých letech až na 40% . V té době se výborně "dařilo" armádě a zbrojařům. Pokud chtěli tuto úroveň zachovat musely USA válčit. A tak válčili a válčí. Kromě toho posílila finanční oligarchie USA a z transferu "válečných" peněz dále bohatla. Snaha o zvyšování zisků na finančním trhu vedlo k zadlužování firem, státu, hypotéčnímu a úvěrovému boomu, pokud přestaly fungovat přímé transakce začalo se "obchodovat" s jejich deriváty s nepopsatelnou, mnohdy iluzorní hodnotou. Když tento "obchod" vyhořel, stát podpořil finanční instituce přílivem peněz ze státního zadlužení (daňových poplatníků). Banky a velké koncerny získaly jistotu, že se jim nemůže nic stát. V současné době jsou USA nejzadluženější ekonomikou na světě, lehce těžitelné přírodní bohatství je skoro vyčerpáno, střední a nižší vrstvy obyvatelstva trpí snižováním životní úrovně, těžší onemocnění v rodině dokáže rodinu zruinovat. Obama to nemá lehké. 

L. Říha 25.1.2012 11:21

Hitlera vystřídaly USA

Americký sen ? Zdá se, že v posledních letech je největším americkým snem rozpoutávat loupežné války pod falešnými záminkami a mučit a zabíjet zajatce a politické vězně v lágrech a koncentrácích typu Guantanama. Od konce nechvalně proslulého Hitlerova Německa na světě nebyl tak agresívní a neurvalý stát a národ, jakým jsou USA a Američané.

P. Fiala 25.1.2012 10:26

Každoroční zpráva o unii USA. A ta o EU?

President USA každý rok informuje občany z 54 států unie, jak se jim minuý rok dařilo a co je čeká v dalších letech.

Takovou vymoženost svobodné Demokracie občané-euroobčané v ČR nemají. Je zde otázka: Je v ČR svobodná Demokracie realitou? Dle mne, ještě stále není. A proč? Protože občanům-euroobčanům v ČR není umožněno slyšet a vidět zprávu o Evropské Unii, přenášenou ve veřejnoprávních TV, jako je tomu v ostatních státech EU. S údivem bychom slyšeli, že občané-euroobčané ve 27 státech tvořících EU, hlavně ti v soukromých ekonomikách, vytváří vyšší GDP jak ti občané v 54 státech USA, a to již 7.rok.

S. Ševeček 25.1.2012 10:09

Ta fotka s Hilary je dobrá ...

... jakoby ho "tam dole" lehce hnětla.

M. Stuchlik 25.1.2012 9:33

Platy politiků

by měly být odvozeny od průměrného platy: Poslanec: průměrný plat, prezident: dvojnásobek průměrného platu, atd. A hned by se vidělo kdo a proč se žene do politiky

J. Vlk 25.1.2012 10:06

Re: Platy politiků

A zavést progresivní daně, prokazování původu majetku, referendum a povinnou volební účast. Vsadím se že to by na Vás už bylo moc !  :-)

M. Stuchlik 25.1.2012 9:27

To už by Obama sám chcípl hlady

ledaže by se za práci považovalo systematicky škodit své zemi.

J. Pernica 25.1.2012 9:18

Věru kdo nepracuje, ať nejí

Zatočíme s tou buržoazní lůzou! A co já Vám slíbím to Vám nikdo nedá.

Je to neuvěřitelné, jak si ten socik musí všichni zažít, než z toho vystřízliví.

M. Stuchlik 25.1.2012 9:29

Re: Věru kdo nepracuje, ať nejí

A nemalé procento je tak pit omé, že to nikdy nepochopí a bude furt dokola volit ten samý levičácký dobytek

J. Vlk 25.1.2012 9:56

Re: Věru kdo nepracuje, ať nejí

Mě to spíš připadá, že celý svět střízliví z kapitalismu  !!

N. Stojanov 25.1.2012 10:05

Re: Věru kdo nepracuje, ať nejí

a co by podle vás měl udělat až vystřízliví?

J. Vlk 25.1.2012 11:28

Re: Věru kdo nepracuje, ať nejí

Nevím jestli lze "polidštit".  Ale vypadá to, že současnému kapitalismu zvoní hrana.

F. Eliáš 25.1.2012 10:07

Re: Věru kdo nepracuje, ať nejí

Kapitalismus neexistuje. Jde o přirozený společenský vývoj, který byl takto nazván. To socialismus je umělý, a tvrdě prosazovaný výmysl

A. Glacová 25.1.2012 8:56

Spravedlivé platy

Docela se mi líbí, že prezident Obama přemýšlí, co by se dalo dělat s tím, že většina dře a má jen na přežití a menšina má problémy s tím, jak ty peníze užít a kde je skladovat. I v EU se začíná profilovat vrstva nadlidí, co mají problém, jak peníze utratit ( u nás např. náměstci ministerstev apod.)

Myslím si, že větším zdaněním se to ale nevyřeší. Sice bude na rozdělování té většině z daní o trochu větší balík peněz, ale ti bohatí si mezi sebou vymyslí způsoby, jak si platy opět navršit. Větším zdaněním bohatých se zacyklí kruh, který půjde rozseknout jen velmi obtížně.

Možná by stálo za úvahu omezit plat ne pro příjemce, ale pro zaměstnavatele. Pokud se někomu vyplatí dát za člověku 300 tisíc, do pokladny státu odvede 250 tisíc. Za běžný plat běžné odvody, za mimořádný plat mimořádné odvody. Tím by se přirozeně platy (a různé odměny v dozorčích radách apod.) mírně srovnaly, ale zůstala by možnost odlišit kvalitního zaměstnance dle vlastní úvahy firmy a bohatí by neměli důvod své přijmy zatajovat, protože by se nebáli vyššího zdanění.

Není možné, aby za náročnou práci, kterou dělají tisíce lidí v našem státě, měl někdo na ministerstvu 600 tisíc odměnu a jiný např. jako na pozici lékaře v nemocnici jen 10 tisíc odměnu. Pokud toto dopouštíme, nemůžeme mluvit o občanské společnosti.

J. Rys 25.1.2012 9:27

Re: Spravedlivé platy

Ano více peněz dělníkům a dělníky na řídící místa.

M. Stuchlik 25.1.2012 9:30

Re: Spravedlivé platy

Kádři z lidu vpřed. To už známe :-(

N. Stojanov 25.1.2012 9:35

Re: Spravedlivé platy

a stačilo nám to... :)

A. Glacová 25.1.2012 9:40

Re: Spravedlivé platy

A Vám se zdá férové, že člověk, který Vám zachrání dítě a také dře navíc - má dostat o nevím kolik méně než nějaká úřednice na ministerstvu, která spíš lidem život zkomplikuje? Tady nejde o srovnání, které kázal bolševik - všem stejně. Model skupiny nadlidí, kteří přerozdělují, jak se jim hodí, ale také není v pořádku.

Pokud tyto nespravedlnosti a zlodějiny budeme tolerovat, nebudu se divit, že v příštích volbách vyhrají komunisté...lidem to vadí už teď, stačí se podívat na volební průzkumy. Pokud nebudeme hledat rozumná řešení, kumunisté spolu s oranžovými nám ho nařídí i bez nás.

N. Stojanov 25.1.2012 10:04

Re: Spravedlivé platy

Je fakt že nejvíc se krade ve státní správě a stát je ten nejhorší útráceč našich vydělaných peněz. Dokud nedojde k razantním reformám ve státní správě, žádná změna k lepšímu nenastane.

T. Pansky 25.1.2012 8:55

Nevzpominam si, ze bych nekdy videl vetsi rozdil mezi tim ..

... co jeden rika a zaroven dela. Dival jsem se na projev v originale; jeden by nevedel, zda se smat nebo brecet. Cely projev bylo seskupeni frazi, ktere si ale casto odporovaly. Na vetsi slataninu si opravdu nevzpominam. Zatimco mu Demokrate "povinne" tleskali ve stoje, Republikani se ani nenamahali predstirat, ze je to nuda. Kamera obcas projizdela po tvarich pritomnych Representantu nebo Senatoru. V jednom nahodnem okamziku se kamera detailne zastavila na Senatoru Josephu Liebermannovi (puvodne Demokrat, dnes Nezavisly, stat Connecticut), kdyz se otocil na sveho prisediciho kolegu se slovy: "Ten si zase tak ..... vymysli". Vzapeti se kamera rychle odstrihla a prejela na davove zabery. ... Neni treba nic dodavat. top0625top@live.com

P. Joch 25.1.2012 8:51

FLASHBACK

Doporučuju přečíst. Je to sice sci-fi, ale docela přesně popisuje kde budou USA za dvacet let, pokud Obama vyhraje další volby. Jen prostou lineární extrapolací současných trendů se dostane nejen USA do hooodně velkého průšvihu.

P. Jansky 25.1.2012 8:31

kez by obamovi

klaus alespon po kotniky sahal

M. Stuchlik 25.1.2012 9:31

Re: kez by obamovi

ti dva supeškodiči si nemaj co vyčítat

R. Tichý 25.1.2012 8:09

To chce Nobelovku

Nevím jestli za ekonomii nebo za sociální spravedlnost. Takové konkrétní prohlášení.... :oD

Jestli by američani raději nechtěli, aby se jim stát do života pletl co nejméně.

F. Eliáš 25.1.2012 8:08

To je socialistický žvást

Není důležité, jak tvrdě lámu skály v lomu. Důležité je, jakou hodnotu pro společnost má moje práce. U politiků a jiných vykuků plati i to, že důležité je, kolik mám vlivných přátel, které mi pomohou tahat peníze z kapes daňových poplatníků

Premium

Klienti versus cestovní kanceláře: jak nepřijít o peníze za zájezd

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Cestovní kanceláře jsou zahlceny žádostmi klientů o zrušení zájezdů. Sociální sítě se plní příspěvky nespokojených...

Premium

Ufňukaná generace. Mladí v pandemické panice možná konečně dospějí

Kdysi muži bránili vlast před nájezdníky, dnes brečí, že mají málo lajků na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vše zlé může být k něčemu dobré. Dokonce i koronavirus. Magazín Víkend DNES se domnívá, že mladí lidé v pandemické...

Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...