Středa 22. září 2021, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

02:42
Televize CNN uvedla, že Obama po sečtení 14 procent hlasů vede v dalším klíčovém státě Florida zatím i tam poměrem 55:45 procentům. Florida má 27 volitelů a o výsledku voleb rozhodla před osmi lety.
02:41
Sedmačtyřicetiletý Obama podle CNN zvítězil v Massachusetts, Illinois, Connecticutu, New Jersey, Maine, Delawaru, Marylandu a hlavním městě Washingtonu. Světové agentury mu na základě odhadů přisuzují i vítězství ve státech New Hampshire a Vermont.
02:39
Demokratický prezidentský kandidát Barack Obama zvítězil podle odhadů televizní stanice CNN založených na průzkumech odvolivších v sedmi amerických státech včetně svého domovského Illinois, nerozhodnutého Maine nebo New Jersey a metropole Washingtonu. Jeho rival, republikán John McCain zvítězil podle odhadů ve dvou státech. Podle televize CNN může zatím Obama počítat se 77 hlasy volitelů a McCain s 34 hlasy. Vítězný kandidát musí získat 270 volitelských hlasů.
02:37

Muž tančí v newyorském Harlemu.

  • Muž tančí v newyorském Harlemu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

    Muž tančí v newyorském Harlemu. / Autor: ČTK

02:20
Podle stanice CNN si v průběžném sčítání Obama vede téměř všude lépe než McCain, nicméně jde stále o odhady médií, které mohou být nepřesné.
02:15
V Pensylvánii zvítězil podle odhadů zpravodajských stanic NBC a ABC demokrat Barack Obama, uvedla agentura AFP. Pensylvánie s 21 hlasy volitelů patří ke klíčovým státům, které rozhodnou o výsledku amerických prezidentských voleb. Vítězství mu přisuzovaly i předvolební průzkumy. Odhady jsou založené na odpovědích voličů vycházejících z volebních místností.
02:14
Demokratický prezidentský kandidát Barack Obama zvítězil podle odhadů zpravodajské stanice CNN založených na průzkumech voličů vycházejících z volebních místností v sedmi amerických státech včetně Illinois, Maine nebo New Jersey i v hlavním městě Washingtonu. Jeho rival, republikán John McCain zvítězil ve dvou státech. Odhady se týkají států, v nichž se volební místnosti uzavřely ve 2:00 SEČ.
02:09
Média odhadují, že Obama vítězí ve státech New Hampshire a Maine.
02:07
NBC: OBAMA triumfuje v Pennsylvanii, což je jeden z klíčových států.
02:07
CNN: OBAMA vítězí v New Jersey, kde volí demokraty od roku 1992.
02:06
CNN: OBAMA vítězí ve svém domovském státě Illinois.
02:00
John McCain podle průzkumů televizních stanic vyhrál v Jižní Karolíně, kde se očekávalo, že zvítězí.
01:52
CNN během americké volební noci ukázala divákům novou technologii. Svou reportérku Jessicu Yellinovou "přenesla" z Chicaga do centrálního studia v podobě holografické projekce. Reportérka se objevila ve studiu se svítícími konturami a popisovala atmosféru v Chicagu, kde Obamovi přívrženci čekají na vystoupení svého kandidáta.
01:51
Po sečtení 14 procent hlasů v Indianě vede těsně John McCain poměrem 52 procent hlasů vůči 47 procentům pro Baracka Obamu, uvedla CNN. Zveřejnila také záběry stovek lidí běžících do Grant Parku v Chicagu, kde by měl později vystoupit demokratický kandidát. Ten nyní podle CNN sleduje vývoj situace v hotelu Hyatt.
01:50
Ostře sledován je hlavně vývoj v klíčových státech Indianě, Floridě, Virginii, Ohiu a Severní Karolíně, kde předvolební průzkumy dopadaly těsně.
01:49
Volební místnosti se mezi půlnocí a 1:30 SEČ uzavřely v Indianě, Kentucky, na většině území Floridy, v Georgii, Jižní Karolíně, Vermontu, Virginii, Severní Karolině a v Ohiu.
01:49
Podle televizní stanice Fox News zvítězil John McCain také v nevýznamné Západní Virginii.
01:48
Volební místnosti v amerických prezidentských volbách se už uzavřely v deseti státech USA a země napjatě čeká na první odhady výsledků voleb.
01:40

Fanynka Baracka Obamy.

  • Fanynka demokrata Baracka Obamy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

    Fanynka demokrata Baracka Obamy. / Autor: ČTK

01:38
Je sečten první milion hlasů. Zatím vede Obama (49,4%) nad McCainem (46,1%). Rozhodující je ale zisk klíčových států.