Diskuse k článku: Obavy z brexitu sílí. Britští bankéři snížili odhad růstu ekonomiky

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 3
  • Poslední: 8.2. 2019 9:52
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
K. Páč 8.2.2019 9:52

A konzultovali bankéři svůj názor s českými diskutéry? Dost pochybuju, jinak by přinesli zprávu o vyšším růstu protože ekonomika nebude svázaná 'dyktátem EU'

J. Nový 7.2.2019 14:35

" 31.01.2019

Eurozóna bude dál zpomalovat, a to včetně Německa a Francie

Kdy bude dosaženo dna současného zpomalení ekonomiky eurozóny? Podle investiční společnosti Pictet bylo oživení očekáváno už ve čtvrtém čtvrtletí minulého roku, ovšem „na počátku roku letošního jeho známky stále patrné nejsou“. Důvěra by se ale měla zlepšit ve druhé polovině roku, protože budou slábnout některé faktory, které doposud evropskou ekonomiku brzdily. Mezi ně patří podle Pictetu zejména vývoj kolem italského vládního rozpočtu, nové standardy automobilových emisí, které přispěly k „depresi v prodeji automobilů“, a v neposlední řadě i protesty žlutých vest ve Francii.

J. Nový 7.2.2019 14:35

Pictet snížil svůj odhad růstu eurozóny pro letošní rok z 1,6 % na 1,4 %. V předchozích letech se přitom tempo růstu pohybovalo blízko 2 %. Jeho tahounem bude i nadále zejména „zdravá domácí poptávka“, riziko představuje hlavně možné oslabení poptávky ze zahraničí. A také hrozba zavedení cel na automobily, tvrdý brexit, eskalace obchodních tenzí, zpomalení v Číně a politická nejistota v zemích jako Itálie a Francie.

Najdete na Lidovky.cz