6. září 2019 14:09 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

‚Oběť zabili, chtěli vidět někoho zemřít.‘ Za vraždu těhotné ženy v Německu udělil soud dlouholeté tresty

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Reuters

BERLÍN  K dlouholetým trestům vězení za vraždu mladé těhotné dívky byli v pátek odsouzeni dva Němci. Náhodně vybranou oběť zabili, protože prý chtěli vidět někoho zemřít, informovala v pátek agentura DPA.

Soud v severoněmeckém Stralsundu v pátek shledal muže vinnými z vraždy osmnáctileté Marie K. na baltském ostrově Usedom. Devatenáctiletého obviněného poslal soud na 12 let do vězení pro mladistvé a nařídil mu psychiatrickou péči. Jeho jednadvacetiletý spolupachatel odešel od soudu s doživotním trestem. Povaha zločinu přitom v podstatě vylučuje, aby byl po 15 letech podmínečně propuštěn.

„Neměli nejmenší důvod k tomu, aby měli zlostné nebo pomstychtivé myšlenky,“ řekla soudkyně, podle níž dvojice pachatelů svůj čin rozmýšlela dlouho dopředu.

Muži, jejichž jména nebyla zveřejněna, byli zatčeni měsíc po vraždě, která se odehrála v březnu v přímořském letovisku Zinnowitz.

ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.