Neděle 14. srpna 2022, svátek má Alan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Obří akvárium se žraloky praská, návštěvníci jsou evakuováni

Svět

  15:22
DUBAJ - V Dubaji dnes byla uzavřena část největšího nákupního střediska světa, protože tam začala unikat voda z ohromného akvária se žraloky. Zástupce dubajské bezpečnosti řekl agentuře AP, že na místě jsou záchranáři a že ve skle je malá prasklina.

Obří akvárium v největším obchodním středisku v Dubaji foto: ČTK/AP

Majitel objektu, firma Emaar Properties, jíž patří také nejvyšší budova světa Burdž Chalífa v sousedství, oznámila, že voda unikala ze spoje mezi tabulemi tři čtvrtě metru tlustých skleněných panelů a že závada byla opravena.

"Únik neovlivnil prostředí v akváriu ani bezpečnost vodních živočichů uvnitř," uvedla firma v prohlášení. Akvárium o rozměrech 51 x 20 x 11 metrů patří mezi největší na světe a jeho hlavní divácká stěna o rozměrech 32,8 x 8,3 metrů dokonce nemá na světě konkurenci.

Okolí akvária ale zůstává evakuováno a novináři viděli k místu přicházet zaměstnance bezpečnostní služby. Akvárium prý zůstane den uzavřeno kvůli údržbě.

Jeden ze zákazníků zlatnictví, které je poblíž akvária, řekl agentuře AP, že byl vyveden ven a že majitelé dostali pokyn zavřít své obchody, aby voda případně nepoškodila mramorovou dlažbu.

Evakuace největšího nákupního střediska v Dubaji

Středisko i akvárium jsou otevřeny od roku 2008. Akvárium je v přízemí vedle ochodů se značkovým oblečením, nedaleko od ledového oválu pro bruslaře a pobočky amerického luxusního obchodního domu Bloomingdale´s.

Autoři: ,

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Mohlo by vás zajímat