26. července 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

PR guru Symondsová. Osudová žena, která zkrotila Borise Johnsona i jeho vlasy

Přítelkyně Borise Johnsona Carrie Symondsová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Přítelkyně Borise Johnsona Carrie Symondsová. | foto: Reuters

LONDÝN/PRAHA V britské politice platí za guru politického marketingu. Dnes je ale známá hlavně jako přítelkyně Borise Johnsona. O víkendu se Carrie Symondsová stane v jednatřiceti letech nejmladší partnerkou premiéra žijící v Downing Street 10.

Kdy se dal pár dohromady, neví do detailů ani bulvár. Oficiálně jsou spolu lehce přes rok. Symondsová pracovala jako šéfka tiskového oddělení kampaní Konzervativní strany. Pozici opustila krátce předtím, než média odhalila její vztah s Johnsonem. A právě ona podle britských médií stojí za nedávnou vizuální proměnou nového premiéra. Johnson zhubl, začal se více česat i lépe vystupovat. Pracovně se přitom znali již od roku 2012.

Specialistka na PR sice nebyla vedle partnera, když se dozvěděl, že se stane premiérem, ale při jeho prvním projevu v roli předsedy vlády u Downing Street 10 již nechyběla. Stála opodál v hloučku Johnsonových spolupracovníků.

Stála za rozvodem?

Pár je na své soukromí velice citlivý. Ostatně i proto, že se ukazuje, že právě Symondsová mohla být důvodem Johnsonova loňského rozvodu. Nový premiér byl se svou ženou přes 25 let a měl s ní čtyři děti. Podle serveru inews.co.uk se Johnson dal dohromady se Symondsovou přibližně rok před rozvodem.

Přítelkyně Borise Johnsona Carrie Symondsová.
Nový premiér Británie Boris Johnson během prvního projevu.

Jejich cesty se však poprvé střetly v roce 2012, kdy se Symondsová jako čtyřiadvacetiletá dostala do týmu Johnsonovy kampaně za znovuzvolení starostou Londýna. V rámci Konzervativní strany se přitom pohybovala již delší dobu. Její rodiče totiž mají dobré vazby na politické struktury – otec Matthew Symonds je zakladatelem deníku The Independent a matka Josephine Mcaffeeová byla dlouholetou právničkou těchto novin. 

Strmá cesta vzhůru

Carrie vyrůstala na jihovýchodě Londýna a navštěvovala nezávislou dívčí školu Godolphin and Latymer School. Následně pokračovala na univerzitu Warwick, kde získala diplom v oboru historie umění a divadla. V tomto oboru však nikdy nepracovala. Po studiích zamířila rovnou do tiskového oddělení Konzervativní strany a její hvězda stoupala velice rychle. Již v devětadvaceti se stala šéfkou marketingu a PR konzervativců.

Přítelkyně Borise Johnsona Carrie Symondsová.

Přítelkyně Borise Johnsona Carrie Symondsová.

Pracovala pro současného ministra financí Sajida Javida, když byl ještě ministrem komunit, i pro Johna Whittingdalea během jeho působení v roli ministra kultury. Podle britských médií si zaslouží pozornost i její angažmá v týmu Michaela Govea či Amber Ruddové. Její talent jí dokonce přinesl i pozici v žebříčku deseti nejvlivnějších osob v rámci politického marketingu roku 2018, který sestavil magazín PR Week. 

Veškeré pozice v konzervativní straně opustila loni krátce před oznámením vztahu s Johnsonem a začala se věnovat ekologickým tématům. V současnosti tak pracuje pro organizaci Oceana, která pomáhá chránit životní prostředí.

Na Twitteru se popisuje jako „ochránkyně přírody“, která „bojuje se znečištěním plasty“. Řada jejích příspěvků na sociálních sítích se tak týká ochrany zvířat, případně plýtvání vodou. Zda se své zkušenosti pokusí prodat i v Downing Street zatím zůstává záhadou. Tradičně totiž partneři britských premiérů nebývají vidět tolik, jako například první dámy USA. Média ale spekulují, že by Symondsová mohla pokusit tento trend změnit.

Martin Hampejs

Autor

Martin HampejsMartin.Hampejs@lidovky.czČlánky

Advantage Consulting, s.r.o.
JAVA DEVELOPER PRO BACK-END

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 55 000 - 65 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz