5. května 2013 17:23 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Ochraňujme děti před zneužíváním, vyzval papež František

Papež František | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Papež František | foto: ČTK

VATIKÁN Papež František vyzval všechny věřící, aby jasně a odvážně ochraňovali děti a další zranitelné lidi před jakýmkoliv zneužíváním. Při tradiční modlitbě Regina Coeli (Královna nebes) na Svatopetrském náměstí zvlášť odsoudil zneužívání dětí.

Neřekl ale jasně, zda má na mysli případy pedofilie, které v posledních letech otřásly církví. Už minulý měsíc nicméně papež vyzval k odhodlanému postupu proti sexuálnímu zneužívání ze strany duchovních. Zmínil se přitom podle agentury AFP jasně o pedofilii.

František prohlásil, že soucítí s lidmi, kteří trpěli či trpí nějakým zneužíváním. "Chtěl bych je ujistit, že mají své místo v mých modlitbách. Taky chci velmi zdůraznit, že musíme vždy chránit a bránit všechny lidi, zvláště děti," řekl papež. Je pro stíhání osob, které někoho zneužijí.

ČTĚTE TAKÉ:

Případy pedofilie ze strany katolických duchovních poznamenaly katolickou církev v Německu, Rakousku, Francii a dalších zemích. První velké skandály s pedofilními činy kněžích vypukly před desítkou let ve Spojených státech, poté následovala podobná šokující odhalení v Evropě či Austrálii.

Vatikán loni v únoru oznámil, že v bavorské metropoli Mnichově vzniká středisko, které bude prostřednictvím internetu vychovávat kněží a další představitele katolické církve ve světě k ochraně dětí před sexuálním zneužíváním a nezatajování případné pedofilie v církvi.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!