16. srpna 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Odmítám řídit autobus, který podporuje homosexualitu, řekl řidič v Norwichi. Firma jej suspendovala

Duhové číslo bylo pro řidiče autobusu příliš. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Duhové číslo bylo pro řidiče autobusu příliš. | foto: Twitter.com/ @nparkandride

NORWICH (VELKÁ BRITÁNIE)  Duhově zbarvené číslo na autobusu bylo pro řidiče neúnosné. „Tento autobus podporuje homosexualitu, já ho odmítám řídit,“ citovala jeho slova jedna z cestujících na Twitteru. Nadřízení řidiče zareagovali tak, že jej suspendovali.

K celé události došlo v anglickém Norwichi. „Čekala jsem na autobus číslo 501, ale řidič nám řekl, že musíme počkat, až si vymění autobus, protože tento podporuje homosexualitu. A on ho kvůli vícebarevnému číslu 501 odmítá řídit,“ napsala na Twitter cestující Becca Searsová. 

Podle jejích slov si na chování zaměstnance společnosti Konectbus stěžovala ihned na stanici, kde už věděli, o kom je řeč. „Tak proč s tím něco neudělali? Jsem si vědoma, že každý má právo na vlastní názory, ale pokud kvůli svým předsudkům nemůžete dělat svou práci dobře, možná byste měli přehodnotit své postoje,“ konstatovala Searsová v dalším tweetu.

Inkriminované číslo 501.
„Měl by být vyhozen,“ komentovala uživatelka Ali B.

Na její tweety po pár dnech zareagovala společnost Konectbus, jejímž zaměstnancem zmíněný řidič autobusu je. „Chceme, aby se všichni naši zákazníci bez ohledu na sexuální orientaci cítili spokojeně,“ napsala nejprve firma a zanedlouho přišla s dalším tweetem. „Jako společnost nedopustíme chování našich řidičů, kteří tento názor nepodporují. Řidič zapojený do incidentu byl suspendován a vyšetřování (události) je v plném proudu.“

Celý incident vyvolal na Twitteru velkou vlnu emocí. Zatímco jeden tábor řidiče odsuzuje, ten druhý jej brání se slovy, že by neměl být trestán za své osobní názory.

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.