Pátek 13. prosince 2019svátek má Lucie -3 °C déšť se sněhem Předplatné LN
15. srpna 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

‚Ukazujete příliš.‘ Řidič vyhodil Švédku v šortkách a krátkém topu z autobusu

Amanda Hanssonová musela opustit kvůli svému oblečení autobus. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Amanda Hanssonová musela opustit kvůli svému oblečení autobus. | foto: Facebook Amanda Hanssonová

Malmö (Švédsko) Švédskem otřásá kauza mladé cestující, kterou řidič nevpustil do autobusu. Podle jeho názoru totiž byla nevhodně oblečená. Devatenáctiletá místní dívka měla na sobě šortky a krátký, břicho odhalující top. „Takhle do našich autobusů nemůžete,“ sdělil jí šofér.

„Oblékla jsem se podle počasí, stejně jako každý jiný,“ reagovala na situaci Amanda Hanssonová v emotivním příspěvku na facebookové stránce dopravce Skånetrafikenm, kterému zelený autobus patří. Mladá dívka usoudila, že šortky a krátké tílko - takzvaný croptop - jsou do 27 stupňového tepla vhodným oděvem, píše server Independent.

Řidič byl však opačného názoru a dívku hned při nástupu zastavil. „Ukazujete příliš,“ řekl dívce a vyzval ji, ať autobusovou linku v třetím největším švédském městě Malmö opustí. Podle něj její odvážný oděv porušoval pravidla dopravní společnosti.

„I když jsem chtěla zůstat na protest ve voze, nakonec jsem vystoupila. Byla jsem naštvaná, chtělo se mi křičet a plakat,“ pokračovala na sociální síti Hanssonová. Mladá Švédka označila řidičovo chování za sexistické. „Nikdy jsem se necítila natolik poníženě. Dohání mě k šílenství, že jsem největší ponížení ve svém životě prožila na veřejnosti v autobusu,“ dodala.

Místní dopravce Skånetrafikenm se za incident omluvil a zdůraznil, že dívka neporušila žádná pravidla. „Samozřejmě všichni cestující v krátkých šortkách a topech jsou na palubě našich autobusů a vlaků vítáni. Budeme vyšetřovat, co se stalo,“ napsal v twitterovém příspěvku generální ředitel společnosti Linus Eriksson.

„Nemáme žádná pravidla týkající se oblečení našich cestujících. Se všemi zákazníky by se mělo zacházet s úctou,“ navázala v prohlášení na své facebookové stránce autobusová společnost Nobina, pod níž dopravce Skånetrafikenm spadá. „Zaměstnanec jednal nevhodně a porušil naše hodnoty a směrnice. Řidiče jsme vyřadili z provozu a celý incident pečlivě prošetřujeme. Zároveň bychom se chtěli omluvit Amandě, se kterou náš zaměstnanec špatně zacházel,“ uzavřela firma.

Švédský dopravce v tiskové zprávě uvedl, že šofér svého chování lituje. „Jedná se o zkušeného řidiče, který je naším zaměstnancem téměř dvacet let bez jakýchkoli stížností,“ píše ve zprávě Skånetrafikenm. Podle dopravce se má řidič zúčastnit i dalšího školení v oblasti služeb zákazníkům a servisu.

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...