Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Odvezte těla obětí, nařídila Itálie armádě. Místní pohřební služby jsou zahlcené

Vojáci na hlavním milánském náměstí Piazza del Duomo. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vojáci na hlavním milánském náměstí Piazza del Duomo. | foto: ČTK

Řím Itálie nařídila armádě, aby z města Bergamo na severu Itálie odvezla těla obětí epidemie koronaviru, protože místní pohřební služby jsou zahlcené. Informovala o tom agentura Reuters.

Video, které natočili obyvatelé Bergama ležícího severovýchodně od Milána a zveřejnil ho místní zpravodajský server Eco di Bergamo, ukazuje dlouhou řadu vojenských vozidel projíždějících v noci ulicemi města a odvážejících rakve.

Vojenský mluvčí ve čtvrtek potvrdil, že armáda vyslala 15 nákladních vozů a 50 vojáků, aby převezli mrtvá těla do sousedních provincií. Armáda tak reagovala na výzvu úřadů v Bergamu, které žádaly o pomoc s kremacemi, protože jejich kapacita je přetížená.

19.března 2020 v 07:40, příspěvek archivován: 19.března 2020 v 15:20

VIDEO: #Italy: ???? Military trucks Were spotted in Bergamo, Lomardy Allegedly the Italian Army was transporting coffins of the dead to other towns through these Trucks The death toll in Italy has reached 2,978 and is predicted to go far more Worst then

Pro zobrazen� videa mus�te m�t zapnutou podporu JavaScriptu

#Italy: Military trucks Were spotted in Bergamo, Lomardy Allegedly the Italian Army was transporting coffins of the dead to other towns through these Trucks The death toll in Italy has reached 2,978 and is predicted to go far more Worst then China #Coronavirus #COVID19 https://t.co/V9yRAdbZ0a

Itálie ve středu zaznamenala nejvyšší nárůst obětí za jediný den, kdy celkový počet mrtvých stoupl o 475 na téměř 3000. Jen v oblasti Lombardie, kde leží Bergamo, zemřelo za 24 hodin dalších 319 lidí nakažených novým typem koronaviru. Počet obětí v tomto nejhůře postiženém regionu tak ve středu vzrostl na 1959.

Záběry vojenských náklaďáků evakuujících těla jen podtrhují, do jaké míry jsou zdravotní i další služby v nejhůře postižených severních oblastech Itálie zatížené.

Giacomo Angeloni, místní činitel pověřený správou hřbitovů v Bergamu, tento týden řekl, že krematorium pracuje dnem i nocí a spaluje 24 hodin denně, což je téměř dvojnásobek obvyklého maxima - a přesto nedokáže držet krok s přibývajícím počtem obětí. Márnice jsou přeplněné a z místních kostelů už byly odstraněny lavice, aby byl prostor na další rakve, ale s každým dnem přivážejí další.

Provinční guvernér Lombardie Attilio Fontana řekl v rozhovoru pro Radio Capital, že lékaři a sestry v místních nemocnicích jsou na hraně svých možností. „Bojím se, že se mohou fyzicky nebo psychicky zhroutit, protože pak by to byla skutečně katastrofa,“ řekl Fontana.

Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...

Advantage Consulting, s.r.o.
LINUX SYSTEM ENGINEER

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 60 000 Kč