Středa 25. listopadu 2020svátek má Kateřina 2 °C mlha Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Svět

ON-LINE: V USA zemřelo dalších 2394 lidí, celkem je obětí přes 35 tisíc. Španělsko uvolní zákaz vycházení pro děti

Demonstrace za zrušení protikoronavirových opatření v texaském Austinu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Demonstrace za zrušení protikoronavirových opatření v texaském Austinu. | foto: ČTK/AP

Řím/Madrid/Londýn/Jakarta/Teherán/Moskva/Záhřeb/Paříž  Počet mrtvých na nemoc covid-19 ve Španělsku za 24 hodin stoupl o 565 a přesáhl hranici 20 000. Premiér Sánchez řekl, že vláda 27. dubna uvolní zákaz vycházení pro děti. Velká Británie hlásí za 24 hodin 888 nových pacientů s nemocí covid-19, což je mírně vyšší denní nárůst než v předchozí bilanci. Počet obětí koronavirové nákazy ve Spojených státech vzrostl o 2394 na 35 443. Oznámilo to v sobotu americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC).

Ve Spojených státech amerických je nyní 690 714 potvrzených případů nákazy, což je o 29 002 více než v předchozí bilanci. CDC uvedla, že její aktuální počet potvrzených případů respiračního onemocnění covid-19 způsobovaného novým koronavirem je platný k pátečním 16:00 východoamerického času (pátek 22:00 SELČ). Statistika nutně nezahrnuje všechny případy, které dosud nahlásily jednotlivé americké státy.

Například Univerzita Johnse Hopkinse (JHU), která statistiky také sleduje, aktuálně uvádí, že v USA bylo evidováno dohromady 694 296 potvrzených případů infekce. Té se podle JHU už 58 545 lidí zbavilo.

V Itálii je nejméně nových obětí za posledních 6 dnů

Itálie v sobotu hlásí 482 nových obětí koronavirové nákazy. To je nejméně od minulé neděle, kdy přibylo 431 zemřelých.Dohromady v Itálii zemřelo už 23 227 lidí s virem SARS-CoV-2, oznámil v sobotu podle agentury Reuters úřad italské civilní ochrany. To je druhý nejvyšší počet po Spojených státech.

Počet nových případů nákazy roste ustáleným tempem. V sobotu vzrostl o 3491, zatímco v pátek jich bylo 3493. Celkově už bylo v Itálii potvrzeno 175 925 případů infikování virem, který se začal koncem minulého roku šířit v Číně. Počet nových úmrtí výrazně poklesl oproti pátku, kdy byl naopak zaznamenán oproti čtvrtku nárůst. Ve čtvrtek si nákaza v Itálii vyžádala 525 obětí.

Koronavirus globálně

Koronavirové graffiti, které radí, jak správně zůstat v bezpečí, v Kapském...
Ikonický most v Benátkách je nasvícen v barvách italské vlajky. Celá země...

Podle Reuters jsou denní nárůsty počtu zemřelých a infikovaných přibližně stabilní už 13 dní. Počty jsou výrazně nižší než v době vrcholů na konci března, ale sestupný trend nepokračuje tak rychle, jak Italové, kteří jsou už šest týdnů prakticky zavření doma, čekali.

Ve Španělsku podlehlo více jak 20 tisíc osob

Počet mrtvých na nemoc covid-19 ve Španělsku za 24 hodin stoupl o 565 a přesáhl hranici 20 000 - přesně činí 20 043. V porovnání s předchozím dnem ale nákaze podlehlo o 20 lidí méně. V sobotu to oznámilo španělské ministerstvo zdravotnictví.

Počet nakažených se v sobotu zvýšil na 191 726 z pátečních 188 068 uvedly španělské listy El País a La Vangardia. Španělsko je tak po Spojených státech nákazou druhou nejzasaženější zemí a třetí zemí, kde počet mrtvých převýšil 20 000. Ve Španělsku se zatím vyléčilo zhruba 75 000 lidí.

Podle zdravotnických úřadů už má ale země vrchol epidemie za sebou - 2. dubna tam nemoc zabila v jediném dni 950 lidí. Tlak na nemocnice se ale už mírně snižuje. Počty nově nakažených denně rostou zhruba o tři procenta, a to přesto, že se v zemi provádí mnohem více testů než třeba koncem března. Tehdy počty nových případů nákazy rostly o deset i více procent.

Nouzový stav v zemi aktuálně platí do 26. dubna a už minulý týden premiér Sánchez uvedl, že bude žádat poslance o jeho prodloužení. V sobotu potvrdil, že požádá o prodloužení stavu a souvisejících omezení pohybu do 9. května včetně. Podle místních médií je pravděpodobné, že budou omezení prodloužena, mohla by ale být zmírněna.

Podle španělských zdravotnických úřadů má země vrchol epidemie za sebou - 2....

Podle španělských zdravotnických úřadů má země vrchol epidemie za sebou - 2. dubna tam nemoc zabila v jediném dni 950 lidí.

Bezdomovec spí uprostřed vyprázdněné barcelonské ulice.

Bezdomovec spí uprostřed vyprázdněné barcelonské ulice.

Sánchez už v sobotu jednu úpravu rovnou ohlásil. Kontroverzní striktní zákaz vycházení z domu z jiných než nezbytných důvodů bude od 27. dubna uvolněn pro děti. Ty od zavedení opatření 14. března téměř neměly šanci dostat se legálně ven, a to ani v doprovodu rodičů. I tak ale bude jejich pohyb i po uvolnění omezený tak, aby se zabránilo šíření nákazy, upozornil Sánchez bez dalších podrobností.

Británii mohou docházet ochranné pláště

V britských nemocnicích zemřelo dalších 888 pacientů s nemocí covid-19, což je mírně vyšší denní nárůst než v předchozí 24hodinové bilanci. Obětí tak v zemi je podle nejnovějších údajů dohromady 15 464, oznámilo britské ministerstvo zdravotnictví.

„Testováno bylo 357 023 lidí, z nichž 114 217 mělo test s pozitivním výsledkem,“ sdělilo v sobotu ministerstvo. Pozitivně testovaných tak za 24 hodin přibylo 5526.

Páteční bilance obětí v Británii hovořila o 14 576 zemřelých, což bylo o 847 více než v té předchozí. Ve čtvrtek denní nárůst činil 861 nových obětí. Po mírném poklesu tak počet nových obětí opět mírně vzrostl.

Britští policisté a hasiči již pravidelně v podvečer tleskají svým...

Britští policisté a hasiči již pravidelně v podvečer tleskají svým zdravotnickým kolegům ze záchranných složek.

Výstavní prostor a zároveň konferenční centrum známé jako Manchester Central ve...

Výstavní prostor a zároveň konferenční centrum známé jako Manchester Central ve stejnojmenném britském městě bylo přebudováno v provizorní nemocnici.

Britská bilance obětí zahrnuje pouze pacienty zemřelé v nemocnicích, a nikoli v domovech seniorů nebo doma, což je terčem kritiky, protože obraz o počtu obětí je tak zkreslený.

Britská vláda ve čtvrtek rozhodla o prodloužení opatření omezujících pohyb a kontakty mezi lidmi, zavedených 23. března, o nejméně další tři týdny. Britští vědci mezitím usilují o vyvinutí vakcíny proti dosud ne zcela prozkoumané nákaze.

V britských nemocnicích začínají docházet ochranné prostředky. Očekává se, že ještě během víkendu na mnoha jednotkách intenzivní péče dojdou doporučené pracovní pláště, uvedla v sobotu agentura DPA.

Francie se blíží k hranici 20 tisíc obětí

Celkový počet obětí nákazy koronavirem ve Francii v sobotu vzrostl na 19 323 z pátečních 18 681, v zemi tedy zemřelo dalších 642 lidí. Oznámily to v sobotu podle agentury Reuters francouzské úřady. Ve francouzských nemocnicích už celkem zemřelo 11 842 pacientů s nemocí covid-19, v pečovatelských domech pak dalších 7481. Francie je zemí s čtvrtým nejvyšším počtem obětí nákazy, po USA, Itálii a Španělsku.

Lidé v pařížském metru během koronavirové pandemie.

Lidé v pařížském metru během koronavirové pandemie.

Počet hospitalizovaných ale už čtvrtým dnem po sobě klesá. V sobotu jich bylo 30 639, zatímco v pátek 31 190. Francouzský úřad veřejného zdraví v sobotu uvedl, že počet pacientů na jednotkách intenzivní péče kleslá dokonce už deset dní. Nyní je takových pacientů 5833, což je nejméně od 31. března. Ještě v pátek jich bylo 6037. Francouzi jsou převážně zavření doma od 17. března, kdy vláda zavedla omezující opatření s cílem přibrzdit šíření koronaviru SARS-CoV-2.

Belgie poctivě eviduje i oběti z domovů důchodců

V Belgii koronaviru podlehlo dalších 290 lidí, celkem tedy země eviduje 5453 obětí. Celkový počet nakažených v zemi pak stoupl na 37 183 ze čtvrtečních 36 138. V jedenáctimilionové zemi se počet lidí hospitalizovaných s koronavirem v nemocnicích v pátek snížil o 92 na 5069.

Jedním z důvodů, proč je počet obětí covid-19 v Belgii tak vysoký, je i to, že země jako jedna z mála na světě přičítá k úmrtím v nemocnicích i úmrtí v domovech důchodců, která podle listu Le Soir představují 51 procent všech zaznamenaných případů. Země také poměrně hojně testuje. Podle dostupných údajů je tedy při zohlednění velikosti obyvatelstva zdejší situace horší než v Itálii nebo ve Francii.

V Nizozemsku přibylo za posledních 24 hodin 142 mrtvých na celkem 3601. Nákaza se prokázala u dalších 1140 lidí - celkem už vykazuje známky covid-19 na 31 589 jeho obyvatel.

Úřady v Nizozemsku blokují přístup k rozkvétajícím tulipánovým polím, aby se...

Úřady v Nizozemsku blokují přístup k rozkvétajícím tulipánovým polím, aby se zde nehromadily davy lidí.

Ve Švýcarsku byla nákaza prokázána u 27 404 lidí, což oproti předchozímu dni představuje nárůst o 326, uvedly v sobotu tamní zdravotní úřady. Švýcarsko hlásí nárůst úmrtí o 52 na celkem 1111.

V Indonésii přibývá nakažených

Koronavirem se nově nakazili další občané Malajsie, Filipín i Indonésie. Tyto tři země navíc dohromady za uplynulých 24 hodin zaznamenaly téměř 30 nových úmrtí, z nichž polovina připadá na Indonésii. Tato čtvrtá nejlidnatější země planety v pátek překonala Filipíny v počtu nejvíce nakažených v oblasti Jihovýchodní Asie, uvedla agentura Reuters.

Ze sobotních údajů vyplývá, že Malajsie zaznamenala nejnižší denní nárůst nově infikovaných. Bylo jich 54 a země má nyní celkem 5305 potvrzených nakažených. S novými dvěma mrtvými v Malajsii zemřelo už 88 lidí.

Indonéské ministerstvo zdravotnictví ohlásilo 15 nových úmrtí, celkově má země 535 mrtvých. V Indonésii žije přes 260 milionů lidí, avšak potvrzeno je tam pouze 6248 případů nákazy koronavirem. Na Filipínách, které byly dosud ve svém regionu nejpostiženější, je nyní 6087 nakažených. Mezi mrtvými přibylo od pátku deset případů, takže na Filipínách už zemřelo 397 lidí.

Nákazu hlásí 52 afrických států, chybějí lékaři

V Africe je koronavirem nakaženo přes 19 800 lidí a zemřelo tam zatím více než 1000 pacientů. Oznámilo to v sobotu africké středisko pro kontrolu a prevenci nemocí. Případy nákazy hlásí 52 z 54 afrických států.

Mnoho subsaharských zemí bojuje s kritickým nedostatkem zdravotníků, píše agentura AP. V Nigérii připadají na 10 000 lidí čtyři lékaři, v Keni dokonce jen dva. Jedním z důvodů tohoto žalostného stavu je podle AP odliv mozků z rozvojových afrických zemí do bohatších částí světa. Kvůli současným světovým omezením v dopravě se lékaři a zdravotní sestry, kteří by chtěli pomoci, do svých rodných zemí často ani nemohou vrátit.

V Burkině Faso je nakaženo několik ministrů a také americký velvyslanec, Nigérie má téměř 500 nakažených a sedm úmrtí.

Nigérie oznámila úmrtí šéfa personálního oddělení prezidenta Muhammadu Buhariho. Abba Kyari, který se koronavirem nakazil, zemřel v pátek. Kyari je zatím nejvýše postavený Afričan, který podlehl nemoci covid-19, napsala agentura AP. Přesný věk Kyariho není znám, ale podle agentury AFP mu bylo určitě přes 70 let.

Světová zdravotnická organizace (WHO) v pátek zaznamenala 51procentní nárůst případů koronaviru v Africe a minulý týden zvýšení úmrtí o 60 procent. WHO také upozornila, že skutečný počet případů je na kontinentu zřejmě mnohem vyšší, protože se dost netestuje.

Chorvatsko se chystá na postupné uvolňování

Chorvatská vláda rozhodla o dalším patnáctidenním prodloužení omezujících opatření, která přijala v boji proti šíření koronavirové nákazy. Začala už ale také uvažovat o jejich postupném zmírňování. Podle chorvatských médií to v sobotu na tiskové videokonferenci uvedl ministr vnitra Davor Božinović.

Maďarsko v rámci aliance NATO poslalo 100 000 roušek a 5 000 ochranných oděvů...

Maďarsko v rámci aliance NATO poslalo 100 000 roušek a 5 000 ochranných oděvů většině balkánských zemí včetně Chorvatska.

Ulice chorvatského hlavního města Záhřebu.

Ulice chorvatského hlavního města Záhřebu.

„Dnes náš štáb přijal rozhodnutí, jimiž se prodlužují opatření do 4. května. Výjimkou jsou rozhodnutí o změnách v pohraniční a tranzitní dopravě a o zákazu překročení chorvatských hranic, jejichž platnost se prodlužuje o třicet dnů,“ citoval Božinoviče Večernji list.

Ministr zároveň řekl, že vláda vzhledem k relativně dobrým údajům ohledně vývoje epidemie už zvažuje možnost omezení začít uvolňovat. Upozornil však, že takový krok nebude jednorázový. „Bude se uplatňovat postupný přístup, abychom viděli, jaký dopad každé takové rozhodnutí bude mít,“ konstatoval Božinović.

Ministr zdravotnictví Vili Beroš na stejné tiskové konferenci informoval, že za uplynulých 24 hodin v Chorvatsku přibylo 18 potvrzených případů nakažení koronavirem; v zemi se čtyřmi miliony obyvatel je tak nyní evidováno 1832 infikovaných. Od pátku také zemřeli další tři lidé nakažení koronavirem, čímž se počet úmrtí zvýšil na 39.

V sousedním Srbsku, které má přes sedm milionů obyvatel, se od pátku o 304 potvrzených případů zvýšilo množství osob nakažených koronavirem na 5994. Zemřelých nakažených tímto virem přibylo sedm a úmrtí je tak celkem registrováno 117, informovala na svém webu televize B92.

Dokument nakazil afghánský prezidentský palác

Nejméně 20 lidí zaměstnaných v úřadu afghánského prezidenta Ašrafa Ghaního je nakaženo koronavirem. Sedmdesátiletý politik proto musel omezit kontakty s personálem a komunikuje hlavně na dálku. Oznámily to v sobotu afghánské vládní zdroje.

Podle nich začalo mít zdravotní potíže několik členů personálu prezidentského paláce a v dubnu byli testováni na koronavirus. Potvrdil se u 20 z nich. Zdroj z ministerstva zdravotnictví tvrdí, že zdrojem nákazy byl kontaminovaný dokument, který byl do paláce doručen.

„Do úřadu v paláci byl zaslán kontaminovaný dokument z jednoho vládního ministerstva a jeho prostřednictvím se zaměstnanci nakazili,“ citovala agentura Reuters zdroj z ministerstva zdravotnictví. Někteří z infikovaných pracovali v kancelářích v době, kdy se výsledky potvrdily. „Musí stejně jako jejich rodiny do karantény,“ sdělil tento zdroj.

Ghaního mluvčí sdělil, že státní správa požádala ještě před provedením testů vládní zaměstnance, aby zůstali doma, a že pokyn byl teď prodloužen o tři týdny.

V Íránu je přes 80 tisíc nakažených

Počet nakažených koronavirem v Íránu překročil 80 000. Nově tam zemřelo přes sedm desítek pacientů, takže celkový počet úmrtí v zemi překonal číslo 5000. Údaje z posledních 24 hodin v sobotu  zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví. V Teheránu a okolí se v sobotu začala obnovovat činnost v některých podnicích a obchodech, i když je Írán epidemií nejpostiženější ze zemí Blízkého východu.

Jeho ministerstvo zdravotnictví v sobotu ohlásilo 73 nových úmrtí, což je o 16 méně než v pátek. V zemi ale covid-19 zabil už 5031 lidí. Nově se od pátku potvrdila nákaza u více než 1300 lidí, což znamená, že má Írán 80 868 infikovaných.

V platnosti je stále zákaz shromažďování. Otevřely se sice vládní úřady, avšak třetina zaměstnanců pracuje z domova. Podle agentury AP se v sobotu v Teheránu obnovil dopravní provoz. 

V Rusku rekordně stoupá počet nakažených

Rusko ohlásilo další rekordní nárůst nových případů nákazy koronavirem. Za minulých 24 hodin jich přibylo přes 4700, v pátek nárůst činil něco přes 4000. Mrtvých má země nově 313. Informoval o tom v sobotu štáb pro řešení epidemie z koronaviru, uvedly agentury. Prezident Vladimir Putin nařídil vládě připravovat krátkodobé prognózy dalšího šíření infekce.

V Rusku je nyní nakaženo 36 793 lidí. Zatímco v pátek úřady hovořily o nárůstu 4069 lidí, ten sobotní je 4785. Nejpostiženější ze všech regionů je Moskva, která zaznamenala za minulý den 2649 nových případů. V celé zemi se uzdravilo přes 460 lidí.

Počet nových úmrtí zůstává zhruba stejný jako v pátek, kdy jich bylo 41, v sobotu 40. Z nich 21 připadá na Moskvu. Nicméně starosta Sergej Sobjanin je přesvědčený, že zavedená omezující opatření už v ruské metropoli přinášejí výsledky. „Infekce se ve městě šíří, ale ne exponenciálně a v daleko menší míře, než byl nejhorší scénář,“ řekl.

Blízký východ: Turecko má nejvíce nakažených

Počet potvrzených případů nakažení koronavirem v Turecku vzrostl na 82.329, čímž země předčila bilanci sousedního Íránu a poprvé eviduje nejvíc infikovaných na Blízkém východě. Podle agentury Reuters o tom v sobotu večer informoval turecký ministr zdravotnictví Fahrettin Koca.

Za posledních 24 hodin přitom v Turecku přibylo 3783 lidí, u nichž testy prokázaly nákazu koronavirem SARS-CoV-2, dodal ministr. Za stejnou dobu také zemřelo dalších 121 lidí nakažených koronavirem a celkový počet obětí nemoci covid-19, způsobované tímto virem, se tak v Turecku zvýšil na 1890.

Koca rovněž sdělil, že doposud se z nákazy uzdravilo 10 453 pacientů a že od pátku bylo v zemi provedeno 40 520 testů na koronavirus. Turecké ministerstvo vnitra v sobotu mimo jiné oznámilo, že od sobotní půlnoci se o dalších 15 dní prodlužují restrikce na cestování mezi 31 tureckými městy.

V celém Japonsku platí stav nouze

V Japonsku dosáhl počet lidí nakažených koronavirem 10 000. Oznámila to v sobotu tamní televizní stanice NHK. Země má 200 obětí nemoci covid-19. Německo v pátek zaznamenalo dalších 242 úmrtí osob nakažených koronavirem, celkem už 4110.

Japonský premiér Šinzó Abe tento týden rozšířil stav nouze z původních sedmi prefektur na území celého Japonska až do 6. května. Lidem to ztíží cestování o svátcích, které připadají na přelom dubna a května a při nichž mají Japonci delší volno.

Abe v pátek vyzval občany, aby se zdržovali doma. Tokio zaznamenává rekordní nárůst nových případů a panují obavy, že zdravotnický systém ve venkovských oblastech může mít problémy, protože tam žije mnoho starších, a komplikacemi tedy více ohrožených lidí.

Davy Japonců v Tokiu s rouškami.

Davy Japonců v Tokiu s rouškami.

Podle japonských sdělovacích prostředků nemocnice stále častěji odmítají přijímat nové pacienty s podezřením na koronavirus, ale i s jinými potížemi. List Japan Today uvedl, že posádka jedné ze sanitek byla odmítnuta v 80 nemocnicích, když vezla pacienta, který měl dýchací potíže a horečku. V jiném případě se podařilo pacienta umístit až poté, co jej odmítli ve 40 klinikách a nemocnicích.

Rekordní nárůst nových případů ohlásil Singapur, za den tam přibylo 942 infikovaných.

V Německu za den zemřelo 242 lidí

Německo v pátek zaznamenalo dalších 242 úmrtí osob nakažených koronavirem, celkem už 4110. Informoval o tom v sobotu Institut Roberta Kocha (RKI). Nových infekcí za pátek RKI hlásí 3609, což celkovou statistiku posunuje na 137 439 případů. Zatímco počet úmrtí je oproti čtvrtku nižší, počet nově nakažených vzrostl už čtvrtý den po sobě.

Za velmi důležité odborníci i politici, kteří rozhodují o dalších opatřeních, považují číslo, které udává, kolik jeden infikovaný průměrně nakazí dalších lidí. Zatímco začátkem epidemie byl tento údaj v Německu vyšší než pět, nyní kleslo pod jedna. Pokud by se tento trend podařilo udržet, bude se počet nakažených v zemi postupně snižovat.

Ministr zdravotnictví Jens Spahn na čtvrteční tiskové konferenci v Berlíně vyjádřil přesvědčení, že epidemie je po původním rychlém nárůstu počtu nakažených znovu zvladatelná. Přijatá opatření podle něj byla úspěšná. Šéf RKI Lothar Wieler mluvil ve vztahu k aktuálnímu vývoji o velmi dobrém průběžném výsledku.

Wu-chan už není uzavřený

Čínabude povinně na koronavirus testovat pracovníky v některých pro stát důležitých službách, kteří budou chtít odjet z nákazou nejvíce zasaženého čínského města Wu-chanu. Úřady tam nyní zrušily nařízení, které hlavní a nejlidnatější město provincie Chu-pej kvůli masivnímu rozšíření nemoci covid-19 uzavřelo na 70 dní.

Testy pro ošetřovatele, pracovníky ve školství a zaměstnance bezpečnostních složek zaplatí místní vláda. Lidi zaměstnané v jiných sektorech úřady vyzývají, aby se předtím, než vyjedou z města, nechali otestovat dobrovolně. Wu-chan v sobotu podle agentury Reuters čítal zhruba 60 procent potvrzených případů nákazy v Číně a 84 procent úmrtí na covid-19.

Pevninská Čína v pátek zaznamenala 27 nových případů nákazy koronavirem, což je o jeden případ více než ve čtvrtek. Informovala o tom v pátek agentura Reuters s odvoláním na čínskou národní zdravotní komisi. Sedmnáct nakažených si infekci přivezlo ze zahraničí.

Čína do své statistiky nezahrnuje pacienty bez klinických příznaků, jako jsou horečka či kašel. Případů infekce u lidí, kteří nevykazovali žádné příznaky, bylo nově registrováno 54.

Celkový počet potvrzených případů nemoci covid-19 v Číně dosáhl 82 719. Číslo je o 300 vyšší než předchozí den, což zdravotní komise vysvětlila přehodnocením statistik.

Nikdo další v Číně za poslední den na nákazu koronavirem nezemřel. V pátek nicméně čínské úřady po revizi údajů zvýšily bilanci obětí koronaviru v zemi na 4632, což představovalo nárůst o více než třetinu.

Máme podvyživené děti? Trend „zdravého“ stravování je tragický, říká odborník

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Špenát je hnusný, rajčata taky. Do školní jídelny nechodíme, tam nám nechutná. Jíme jen špagety a pizzu. A tak dál....

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Generace nevzdělaných dětí. Jen málokdo dělá při distanční výuce pokroky

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je osm hodin ráno, učitel zakládá virtuální místnost, do které se postupně připojí žáci. Jednomu nejde mikrofon,...