3. února 2019 18:09 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

VIDEO: Těhotnou ženu bez lístku vyvedli z metra násilím, incident řeší policie

Násilné vyvedení těhotné ženy ze stockholmského metra. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Násilné vyvedení těhotné ženy ze stockholmského metra. | foto: YouTube

STOCKHOLM Stockholmská policie i dopravní podnik vyšetřují incident, při němž bezpečnostní pracovníci násilím vyvedli z vagonu metra těhotnou ženu. Ta se neprokázala platnou jízdenkou a odmítla zaplatit pokutu. Bezpečnostní pracovníci podle médií zasáhli poté, co žena začala být agresivní.

Videozáznam zveřejněný na sociálních sítích ukazuje, jak bezpečnostní pracovníci dopravního podniku vyvedou ženu z vagonu metra a natlačí ji na lavičku ve stanici. Ženy se snaží držet její plačící dcera, kterou jeden z bezpečnostních pracovníků odvede stranou.

„Můžete vidět, jak je oběť vyvlečena z vlakové soupravy, jak je jí odebráno dítě. A zatímco se snaží vstát, je držena dole,“ napsala podle CNN populární blogerka a aktivistka Lovette Jallowová. Ta záznam incidentu umístila na instagram.

Incident se odehrál ve čtvrtek na stanici metra Hötorget. Žena po incidentu vyhledala lékařskou péči v nemocnici, píše se podle CNN v policejní zprávě.

Mluvčí dopravního podniku Henrik Palmer uvedl, že dopravce zahájil vlastní interní vyšetřování. „Bereme to velice vážně,“ sdělil CNN. Dodal, že bezpečnostní pracovníci byli do dokončení vyšetřování postaveni mimo službu.

Situace byla zachycena na videu. Celý záznam incidentu včetně vyvedení ze soupravy metra začíná v čase 3:00.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz