14. října 2017 9:31 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Osvobozený kanadský rukojmí řekl, že Taliban zabil jeho dceru

Caitlan Colemanová, Joshua Boyle a jejich dvě děti ve videu sdíleném Talibanem... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Caitlan Colemanová, Joshua Boyle a jejich dvě děti ve videu sdíleném Talibanem... | foto: Reuters

Ottawa  Kanaďan Joshua Boyle, kterého společně s rodinou zadržovali v Afghánistánu islamisté napojení na hnutí Taliban, uvedl, že únosci zabili jeho malou dceru a znásilnili jeho manželku. Boylea, jeho ženu Caitlan Colemanovou a jejich tři děti osvobodila tento týden ze zajetí Talibanu pákistánská armáda.

Boyle se k pětiletému pobytu v zajetí vyjádřil v pátek pozdě večer místního času (sobota SELČ) po přistání v Kanadě, kam se vrátil s celou rodinou. Colemanová byla v době, kdy manželský pár unesli radikálové, těhotná. V zajetí porodila čtyři děti.

Caitlan Colemanová a Joshua Boyle padli do zajetí sítě Hakkání napojené na Taliban v roce 2012, kdy s batohy cestovali po Afghánistánu. Únosci nedávno s rukojmími překročili hranici do Pákistánu, kde je osvobodili pákistánští vojáci. K operaci přispěly informace amerických tajných služeb, sdělil již dříve Islámábád.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz