Úterý 11. srpna 2020svátek má Zuzana 29 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Otevírá se Azov City – jediné místo v Rusku, kde je legální hazard

Ruský komplex Azov City | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruský komplex Azov City | foto: Reprofoto

MOSKVA První návštěvníky dnes přivítal nový sál hracích automatů v zábavním středisku Azov City na pobřeží Azovského moře v jižním Rusku, které je jedinou zónou legálního a státem kontrolovaného hazardu v zemi.

Na hranicích mezi Rostovskou oblastí a Krasnodarským krajem vyrostl letos herní komplex, který kromě kasina a herních sálů zahrnuje i restauraci a luxusní hotel.

Azov CityPrvní sál s několika stovkami herních automatů v Azov City otevřeli už v lednu. Komplex, který provozuje kazaňská společnost Rojal Tajm, obsahuje i VIP zónu pro zvlášť náročné zákazníky a oddělené prostory pro uzavřenou společnost.

Vedení Krasnodarského kraje si podle ruských médií v srpnu podalo žádost o rozšíření legální herní zóny na pobřeží Černého moře. Mezi městy Anapa a Těmrjuk má vyrůst nový zábavní komplex "nejvyšší světové úrovně" nákladem dvou miliard rublů (1,2 miliardy korun). O osudu nového projektu rozhodne ruská vláda.

Plány ruského komplexu Azov City

Kasina a herní automaty se v Rusku živelně rozmáhaly až do loňského července, kdy vláda hazard rázně zakázala. Roční obrat odvětví se odhadoval až na šest miliard dolarů (115 miliard korun) a výběr na daních se každý rok pohyboval kolem 25 miliard rublů (16 miliard korun).

Zákaz podle průzkumů přivítalo na 70 procent Rusů, ale bezprostředně po jeho vyhlášení se objevily první pokusy nařízení obejít. Byznys se rychle přesunul do šedé zóny. Podle odhadů se jen v Moskvě oddávají hazardu na dva miliony lidí.

,

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...