Čtvrtek 21. října 2021, svátek má Brigita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Otrávené Češky v Egyptě: vyšetřování skončilo. Jenže jak?

Svět

  14:49aktualizováno  15:08
PRAHA/KÁHIRA - Egyptské úřady ukončily vyšetřování případu dvou Češek otrávených loni v létě v letovisku Hurgada. Jakým výsledkem vyšetřování případu skončilo, není podle ministerstva zahraničí jasné. Egypt kvůli úmrtí matky a její dcery čtvrt roku zadržoval manžela a otce Petra Kramného, než jej propustil do Česka.

Petr Kramný foto: Facebook

"Máme neformální informaci o tom, že byl ten případ ze strany egyptských úřadů uzavřen, nicméně oficiální zprávu jsme od egyptské prokuratury nedostali," sdělila ve středu mluvčí ministerstva Johana Grohová.

Zda byl někdo obviněn v případu šestatřicetileté ženy z Karviné a její osmileté dcery, které nalezl na konci července otrávené v hotelovém pokoji manžel mrtvé ženy, není podle informací ministerstva jasné.

VÍCE ZDE:

Stejně jako bezprostředně po jejich smrti je totiž od egyptských úřadů velmi obtížné získat informace, neboť obě země neuzavřely žádnou dohodu o spolupráci v podobných případech. "Protože jde o české občany, tak se opakovaně dotazujeme na výsledek vyšetřování, ale dosud jsme tuto informaci nedostali," podotkla Grohová.

Okolnosti smrti obou Češek, které byly otráveny neznámou látkou, nejsou stále vyjasněny. Kramný po jejich nalezení uvedl, že všichni tři trpěli střevními a žaludečními problémy. Verzi o otravě z jídla ale poté zpochybnil ředitel nemocnice v Hurgadě, který v českých médiích řekl, že obě mrtvé měly žaludky rozleptané silným jedem. Egyptské úřady Čecha tři měsíce držely v zemi jako svědka. Obviněn v souvislosti s úmrtím nakonec nebyl a 31. října se vrátil do České republiky.

Podle médií mohlo být mezi podezřelými kromě Kramného i několik zaměstnanců hotelu.

Podrobnosti k výsledkům vyšetřování nemá podle deníku Týden.cz ani česká policie. "V současné době nemáme žádné nové informace, které by byly ke zveřejnění," řekla serveru mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.

Autoři: ,

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná
Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná

Večerní hygiena je důležitá. A co teprve u dětí, které přes den nemyslí na to, že se nemají umazat. Jak zařídit, aby se děti do vany těšily a vy...

Mohlo by vás zajímat