24. února 2019 15:17, aktualizováno  18:52 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Ozbrojenec se pokusil unést bangladéšské letadlo, po nouzovém přistání muže zastřelilo komando

Letadlo (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

Dháka Možná psychicky narušený muž z Bangladéše se v neděli pokusil unést letadlo státní letecké společnosti Biman. Podle bangladéšského poslance, který byl na palubě stroje, měl únosce střelnou zbraň a pokusil se proniknout do kokpitu. Bezpečnostní komando muže při zásahu v letadle zastřelilo, informovala agentura Reuters.

Stroj mířící z metropole Dháky do Dubaje ve Spojených arabských emirátech nouzově přistál ve druhém největším bangladéšském městě Čitágáon. Všech 142 pasažérů a sedm členů posádky letadlo bezpečně opustilo.

Podle původních informací předpokládaného únosce, jehož motiv nebyl znám, policie zatkla. Později Reuters s odvoláním na nejmenovaného činitele napsal, že dotyčný muž ve věku přes dvacet let řekl pilotovi, že má osobní problémy s manželkou a že chce mluvit s premiérkou Šajch Hasínou Vadžídovou. Při zásahu bangladéšského komanda, provedeném po evakuaci cestujících a posádky, pak zemřel.

„Pokusili jsme se ho zadržet nebo přimět ho, aby se vzdal. Odmítl to ale a potom jsme ho zastřelili,“ sdělil podle agentury generálmajor bangladéšské armády Motiur Rahmán.

Podle předsedy bangladéšského Úřadu pro civilní letectví Najíma Hasana to vypadalo, že muž má pistoli a na těle výbušniny. Zatím ale není jasné, zda pistole a výbušniny byly skutečné.

Představitel bangladéšských leteckých sil na tiskové konferenci podle agentury AP uvedl, že při incidentu nebyl nikdo zraněn. Únosce označil za „teroristu“.

ČTK
K. Jež Asi komunista. 17:11 24.2.2019