20. prosince 2014 13:04, aktualizováno  13:15 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Uprostřed vánočních nákupů přepadli obchodní dům ozbrojení lupiči

Uvnitř největšího obchodního domu v Berlíně, KaDeWe. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Uvnitř největšího obchodního domu v Berlíně, KaDeWe. | foto: Wikipedia

BERLÍN Uprostřed vrcholící předvánoční nákupní horečky zažil dopoledne berlínský luxusní obchodní dům KaDeWe (Kaufhaus des Westens) ozbrojené přepadení. Terčem čtveřice maskovaných pachatelů se stalo oddělení šperků, konkrétně měli prý očividně spadeno na klenotnictví Tiffany.

Podle nepotvrzených zpráv padlo několik výstřelů z plynové pistole, asi tucet lidí musel být ošetřen pro podráždění očí a dýchacích cest. Lupičům se podařilo uprchnout, žádné podrobnosti o jejich případné kořisti nejsou zatím známy, informoval web listu Berliner Morgenpost.

Ujeli limuzínou

Po přepadení, které podle policejní mluvčí trvalo jen pár minut, uprchli všichni čtyři lupiči do přistavené limuzíny a velkou rychlostí ujeli. Obchodní dům v centru německé metropole na jedné z nejrušnějších tříd Tauentzien byl po incidentu nakrátko uzavřen, před polednem už se ale znovu otevřel nakupujícím. Policie na místě vyslýchá svědky a zahájila rozsáhlé pátrání.

Zda se pachatelům podařilo něco uloupit, není zatím známo, uvedl Berliner Morgenpost. Páteční denní tržba se údajně v době přepadení stále ještě nacházela v obchodním domě, očividně prý ale nebyla cílem lupičů.

KaDeWe neboli Kaufhaus des Westens.

KaDeWe neboli Kaufhaus des Westens.

Klenotnictví v obchodním domě KaDeWe se stalo terčem zlodějů naposledy v srpnu. Dva lupiči tehdy rovněž v sobotu ráno rozbili sklo výlohy a odnesli si větší počet luxusních hodinek. Pachatelé utekli v autě s ukradenou poznávací značkou.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz