21. dubna 2019 13:02 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Papež František v poselství Městu a světu odsoudil útoky na Srí Lance

Papež František v neděli odsoudil bombové útoky v několika kostelích a hotelech... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Papež František v neděli odsoudil bombové útoky v několika kostelích a hotelech... | foto: ČTK

Vatikán Papež František v neděli odsoudil bombové útoky v několika kostelích a hotelech na Srí Lance, které si vyžádaly nejméně 180 mrtvých a přes 400 zraněných. Na Svatopetrském náměstí v přísně střeženém Vatikánu přednesl před shromážděnými desítkami tisíc věřících tradiční poselství Městu a světu (Urbi et orbi).

„Se smutkem jsem přijal zprávu o těžkých útocích, které dnes, v den velikonoční, přinesly zármutek a bolest v několika kostelech a na dalších místech setkání na Srí Lance,“ řekl nejvyšší představitel římskokatolické církve.

„Chci vyjádřit svou láskyplnou blízkost křesťanské komunitě zasažené ve chvíli, kdy se sešla k modlitbám, a všem obětem tohoto krutého násilí,“ pronesl dále František. „Svěřuji Pánu ty, kteří tragicky zesnuli, a modlím se za zraněné a za všechny, kteří kvůli této dramatické události trpí,“ dodal.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz