Úterý 18. ledna 2022, svátek má Vladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Papež otevřeně odmítl potraty. Vyzval k ochraně nenarozených dětí

Svět

  19:10
VATIKÁN - Papež František vyzval k právní ochraně dosud nenarozených dětí, aby tak "lidská společnost zabezpečovala člověka od prvního okamžiku jeho existence". Podle agentury AFP se tak nová hlava římskokatolické církve vůbec poprvé ve své funkci tak otevřeně vyslovila proti interrupcím.

Papež otevřeně odmítl potraty. Vyzval k ochraně nenarozených dětí foto: Reuters

Papež v části dnešní modlitby hovořil o "obraně posvátnosti lidského života", která je podle něj i ústředním tématem "roku víry", jemuž budou v polovině června věnovány zvláštní obřady.

ČTĚTE TAKÉ:

František, jehož konzervativní postoje k těmto otázkám jsou všeobecně známé od dob jeho působení jako arcibiskupa Buenos Aires, rovněž vyzval k tomu, aby všichni věnovali pozornost "velmi důležité otázce úcty k životu od početí".

Papež v této souvislosti pozdravil účastníky dnešního průvodu "za život", kterého se dopoledne v Římě zúčastnilo na 30 000 věřících. Ocenil boj zaměřený na zajištění "právní ochrany embryím" a tímto i "ochranu každého člověka od prvního okamžiku jeho existence".

Papež tak zůstal věrný linii svých předchůdců Jana Pavla II. a Benedikta XVI., kteří ve střetu s evropskou a severoamerickou společností neoblomně hájili ochranu lidského života v souvislosti s interrupcemi a eutanazií.

Autoři: ,

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...