Pondělí 29. května 2023, svátek má Maxmilián, Maxim
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Papež poobědval s uprchlíky, které pozval do Vatikánu, dětem rozdal hračky

Svět

  15:51
VATIKÁN - Papež František ve čtvrtek poobědval ve společnosti 21 syrských uprchlíků, kteří dorazili do Vatikánu letos v dubnu a v červnu díky jeho osobnímu pozvání. Informoval o tom mluvčí Vatikánu Greg Burke.

Papež František mává věřícím v polském Krakově. foto: ČTK

Papež se rozhodl nabídnout ubytování několika syrským rodinám během své dubnové návštěvy řeckého ostrova Lesbos, přes nějž v uplynulém roce mířily desetitisíce běženců z Turecka do Evropy.

První syrští uprchlíci dorazili do Vatikánu na palubě papežského speciálu hned 16. dubna, kdy se František z Lesbu vracel. Dalších devět Syřanů pak přiletělo do Říma v červnu. Od té doby se o ně stará křesťanská komunita Sant’Egidio.

„Dospělí i děti měli od chvíle, kdy začal jejich život v Itálii, několik možností s papežem osobně hovořit,“ uvedl Burke. Dnes je František pozval na oběd do jídelny v Domě Svaté Marty, kde má rezidenci. „Děti mu daly své obrázky, papež jim zase daroval hračky a další věci,“ dodal mluvčí.

Mše v Krakově na Světových dnech mládeže
Papež přijíždí do Krakova
Autor:

Chutnější voda: Přihlaste se do testování filtračních konvic
Chutnější voda: Přihlaste se do testování filtračních konvic

Kupujete domů balenou vodu? Chutnou kohoutkovou vodu si můžete dopřát každý den díky filtrační konvici. Nejste si nákupem jistí? Pak se přihlaste...