11. srpna 2016 15:51 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Papež poobědval s uprchlíky, které pozval do Vatikánu, dětem rozdal hračky

Papež František mává věřícím v polském Krakově. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Papež František mává věřícím v polském Krakově. | foto: ČTK

VATIKÁN Papež František ve čtvrtek poobědval ve společnosti 21 syrských uprchlíků, kteří dorazili do Vatikánu letos v dubnu a v červnu díky jeho osobnímu pozvání. Informoval o tom mluvčí Vatikánu Greg Burke.

Papež se rozhodl nabídnout ubytování několika syrským rodinám během své dubnové návštěvy řeckého ostrova Lesbos, přes nějž v uplynulém roce mířily desetitisíce běženců z Turecka do Evropy.

První syrští uprchlíci dorazili do Vatikánu na palubě papežského speciálu hned 16. dubna, kdy se František z Lesbu vracel. Dalších devět Syřanů pak přiletělo do Říma v červnu. Od té doby se o ně stará křesťanská komunita Sant’Egidio.

„Dospělí i děti měli od chvíle, kdy začal jejich život v Itálii, několik možností s papežem osobně hovořit,“ uvedl Burke. Dnes je František pozval na oběd do jídelny v Domě Svaté Marty, kde má rezidenci. „Děti mu daly své obrázky, papež jim zase daroval hračky a další věci,“ dodal mluvčí.

Mše v Krakově na Světových dnech mládeže
Papež přijíždí do Krakova
ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!