Pondělí 10. srpna 2020svátek má Vavřinec 17 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN

Diskuse k článku: Papež: Reformovat Řím je jako čistit sfingu kartáčkem na zuby

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 45
  • Poslední: 25.12.2017 18:08
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
M. Jarošová 22.12.2017 11:49

Doporučuji objednat si knihu ZDARMA na

www.velkyspor.cz ,objasní vám spousty věcí.

Preláti by mohli taky změnit oděv na civilnější,

ne tyto divadelní hábity ve 3.tisíciletí.

J. Škodák 22.12.2017 18:32

V tomto případě jste vedle jak tak jedle, protože bohoslužebný oděv se mění s dobou. Zajděte si do nějakého uměleckoprůmyslového muzea a zjistíte to. Nadto nesmíte zapomenout, že zvláště katolická liturgie je také tak trochu divadlo. Také jiná náboženství mají stejný oděv, jako před tisíci lety.

J. Krásenský 25.12.2017 18:08

Pokud nerozumíte bohoslužbě, nesuďte ji. Daleko trefnější je přirovnání protestantského shromáždění ke schůzi nebo přednášce a evangelikálního k zážitkové terapii.

P. Maleček 22.12.2017 6:24

Tak to vypadá, když si křesťané zvolí papažem komouše. Ten už brzy do Vatikánu povolá generalissima Stalina, aby mu pomohl ten audiášův chlév řádně po bolševicku vypucovat.

S. Hammer 22.12.2017 5:45

Franta objevuje církev! No ty vado, to je objevitel! Co si asi tak myslí, že tam ty lehkoživky v těch veselých krojích dělají, než že se starají o vlastní koryta? On si snad myslel, že jeho podřízení chtějí šířit slávu Ježíše Krista a jeho učení!!! Nejvyšší morální vzkaz historie.

To je vůůůůůl!!!!! Franto, vzbuď se, jsi mezi křesťany!!!! Jsi mezi chátrou nejvíce poškozující a nejvíce také pošlapávající učení Ježíše Krista. Jsi jejich šéf. Ne že jejich vina, ale i tvoje, vole!

K. Jež 21.12.2017 21:55

A o co jiného by ve spolku čehokolivsexuálů a pomatenců jako mělo jít ? Než o vliv, moc, prachy a právo první noci ?

V. Kun 21.12.2017 23:15

Ježi, když ty jsi nevěřící bu*ík, tak se do toho nemotej!!

K. Jež 22.12.2017 0:31

Ty se do toho nemotej. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

r. pjevič 21.12.2017 23:16

Myslím pane Jež, že příčiny vaší frustrace a následného nutkání k psychologickému úniku (= k sebeuspokojení = písemné vyplivnutí několika iracionálních nesmyslů) neleží vně vás - v tomto případě v církvi, jindy zase u politiků...atd. Ten problém je evidentně ve vás, možná jste osamocený, možná se cítíte jako neúspěšný, citově zraněný... Platí, že zlí lidé jsou vždy a napřed nešťastní! Přeji Vám v tomto čase vánočním pokoj, mír a dobro ve Vašem srdci.

K. Jež 22.12.2017 0:29

Já si myslím velmi jednoduše, že jste lidově řečeno tzv. ma.or. Jen mag.or napadá autora a ne obsah jeho příspěvku. Ale je vás tu většina. Popsal jste sebe. To je krásně úchylné někoho slabomyslně napadnout a pak mu hezky popřát.

r. pjevič 22.12.2017 4:46

Vy jste někde v jádru dobrej chlap. Pokoj Vám.....

S. Hammer 22.12.2017 7:02

A vy jste křesťan, vám bych přál jen umět se bát vlastního svědomí. Ovšem to bychom chtěli po těchto křivácích moc.

K. Kovář 21.12.2017 21:38

Ten starej kacíř je zralej na upálení na hranici, slouha všech čertů !

A. Duda 21.12.2017 21:24

Největší chybou pro katolickou církev je papež František.

r. pjevič 21.12.2017 20:55

Je smutné, že drtivá většina diskutujících nemá ani potuchy, o čem píší. Je až úsměvné (=černý humor), že si ti stejní myslí, že problematice víry rozumějí a že je vše jasné! Jejich metoda je "pokroková", "vědecká", "empirická", "humanistická".... zkrátka metodologie marxistického dialektického materialismu; Hitlerova národního socialismu (obohaceno přírodním mysticismem) a současného kulturního marxismu, jež silně ovlivňuje západní myšlení. Parafráze jednoho biblického citátu: "Slepý slepému nemůže pomoci....oba padnou do jámy". Tak si tedy vzájemně v boji proti temné církvi pomáhejte. Ta jáma, do které možná už padáme, je ztráta svobody (pomaloučku, polehoučku).

J. Škodák 21.12.2017 23:37

Církev je Boží lid putující v prostoru a čase, kterou vede arcipastýř papež, kerý dostal klíče od svatého Petra, kterého pověřil sám Kristus. Jako každá organizace potřebuje na této cestě lecos opravit a papež František ví co je zapotřebí udělat, abychom došli k cíli. Izraelský národ také spílal Mojžíšovi na cestě do země zaslíbené! Tedy nic nového pod sluncem. Podstatné je však to, že v církvi nejsou jen slepí, ale osvícení pastýři s kterými do té jámy nespadneme. Ostatně má příslib, že mocnosti zla ji nepřemůžou !

S. Hammer 22.12.2017 6:56

Z té vaší jámy západní svět vylezl poté, co církev zbavil moci a začal se rychle vyvíjet, kdežto středověk pod katolickou církví byl zaostalejší než starověk. Všechna ta učení jako marxismus nebo nacismus jste jako křesťané hravě překonali co se týče šíření zla. Obětí jste měli sice relativně k těm dvěma moderním zlům málo, ale jen proto, že žilo málo lidí. Při přepočtu na procenta počtu obětí a počtu obyvatelstva jste jasné jedničky!

Náboženství je jediný magorismus, za který se nekončí v šaškecu. Docela bych se po chuti zasmál, kdyby se to jednou změnilo.

J. Škodák 22.12.2017 9:34

Velmi se mýlíte, středověk je doba začínajících univerzit a vzdělanosti! Kláštery jsou kulturními a hospodářskými centry, které přispěly k rozvoji společnosti! Kdybyste byl vzdělaný člověk, tak byste takové nesmysly nemohl tvrdit!

S. Hammer 22.12.2017 18:02

Jistě, ty školy se zakládaly tak usilovně a lidé se tak mohutně vzdělávali, že proto se taky lidstvo ve středověku nikam nehnulo než zpátky. Já historii znám, vaše university jsou blamáž: bylo jich pár, nebyly žádné střední školy ani povinná školní docházka a studovat mohli jen ti, co na to měli. Úroveň studia a vědomostí byla praschsprostě bídná.

J. Škodák 22.12.2017 18:34

Jak vidno s magorem se nedá diskutovat, protože plácáte nesmysly!

S. Hammer 22.12.2017 18:40

Docházejí-li argumenty, začne křesťan nadávat. Však povídá, že sprostě mluvil a myslel na sousedovu ženu...

J. Škodák 22.12.2017 23:55

Zato ty Vaše argumenty jsou perly! Doporučuji Vám něco ze středověké literatury: Interludium kratochvilné o selském hňupu, kterak se chtěl žákem státi.Je to zábavné a poučné!

S. Hammer 23.12.2017 6:55

Prosím vás, škol bylo asi tak pět, učilo se jen co církev povolila, takže veškerý rozvoj poznání byl nula. Propagace totalitní ideologie uplatňováné velmi brutálně v praxi se, bohužel, tzv. křesťanů netýká, je to nejméně tři sta let staré, ale ta chátra stejně jako nácek nebo bolševik stále svoje nelidské praktiky obhajuje.

J. Škodák 23.12.2017 14:53

Proč se tak sám degradujete tvrzením, že veškerý rozvoj poznání byl nula. To neodpovídá skutečnosti! Byly položeny základy vědním oborům. Byl to pokrok v pravém slova smyslu thoto slova po kroku. Totalitní ideologie vznikly po revolucích a zvláště ta s tou třídní nenávistí zlikvidovala nejvíce lidí a s tou kulturou, která se vytvářela staletí po kroku!

P. Sulc 21.12.2017 20:33

Na prvni misto v reforme bych dal zruseni celibatu knezi. At si kluci poradne zasouni, potom nechaji ministranty na pokoji. Celibat je proti prirode, pred tisici lety se knezi mohli zenit, Kosmas, ns pr. Jenze kdyz knez umrel, cirkev se musela postarat o rodinu, a to vadilo , stalo to penize, proto ten celibat, da se tak vice nahamounit.

K. Jež 21.12.2017 21:58

Církev je totalitní. Totalita je nereformovatelná. Řád a systém církve stojí na dogmatech. Nelze ji posunout jinam.

P. Sulc 22.12.2017 1:36

Ale ano, da. Neni nemenitelna. Jina byla r 250, jina po Nikajskem konsilu 325, jina v 15 st. a jina je dnes. Jiste jste si mozna vsiml, ze kaciri se neupaluji, dokonce se ani nedava do klatby. Ani se nevyhaneji certi z tela. A tresty na hrisniky je jen odrikavani otcenasu a zdravasu Maria, zadne bicovani. Jinak ovsem ta hloupa dogmata byla spise na skodu nez k uzitku. Vzdyt jeste r 1370 byla Litva pohanska, zatimco za 150 let se islam rozsiril od Francie az k Indii. A oboji se sirilo ohnem a mecem, ze?

K. Jež 22.12.2017 1:51

Tak dost kněží žije v exilu třeba ve Švýcarsku. Klatba je, je jen nějak omezená. Exorcismus se provádí. Dokonce exorcistů je málo v současnosti. Inkvizice je sakramentsky živá instituce. Ostatně Ratzinger tomu svého času šéfoval. A Františk nic nezmůže. Církev je nereformovatelná. Je jasné, že třeba, už se nepáchají nějaké extra orgie, nebo zrůdnosti, jako někteří papežové páchali v minulosti, ale spolek savtých to zcela jistě není ::)))

S. Hammer 22.12.2017 7:01

No to snad ne. Samozřejmě už církev nemůže krást, loupit ani vraždit, když je zbavena moci. Naštěstí. Její názorové kotrmelce jako obhajujete proč? Učení JK je naprosto jasné a pro ty "svaté k...y" závazné, co je na tom padesátkrát k reformování?

Vy snad dobrotu té zločinecké pedofilní chátry budete obhajovat tím, že už nikoho nemůže upalovat! Nejste vy taky "svatá k...a"? To je prodejná děvka myšlení a svědomí = křesťan.

Š. Krastovski 21.12.2017 20:13

Co chce reformovat? Žeby chtěl vytvořit muslimsko- křesťanskou cirkev?

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...