Středa 20. ledna 2021svátek má Ilona 4 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Papež varoval před kulturou požitkářství

Papež Benedikt XVI. ve čtvrtek po příletu na katolické Světové dny mládeže do Madridu odsoudil "panující kulturu konzumu a poživačnosti", nedostatek pracovních příležitostí pro mladé a údajnou diskriminaci mladých věřících. Vyslovil však "nesmírnou radost" nad tím, že se může zúčastnit madridského setkání, na němž se celkově čeká kolem milionu lidí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
v. čajka 21.8.2011 12:19

Papež a církev mají opět

příležitost důrazně poukázat na vzrůstající degresi západní civilizace.Pomohlo by tolik se nemiliskovat s mocnými a soustředit se,podobně jako sám Kristus, na ty "poslední".V devatenáctém století předběhli křesťany marxisté a jiní revolucionáři.I na papeži záleží,jestli si nenechá  vzít příležitost udělat svět lepším opět někým jiným.Kristus přišel na svět k nastolení království božího,proto by církev měla usilovat především o něj.

J. Kotalík 21.8.2011 11:48

Páni, to je krásné, jak se tu krásně rozdělujete...

...na dva tábory. Povím vám tajemství. Je to všechno o lidech. Když je někdo svině, je jedno, jestli je věřící, nebo ne. Když je někdo dobrák plný ctností, je to rovněž irelevantní. A si papež káže co chce, když se najdou lidé, kteří tomu věří a udělá to z nich "lepší" (ve smyslu, že v sobě mají více dobra) lidi.

Ale proboha, netahejte do toho nás ostatní, když tomu nevěříme a máme vlastní víru a filozofii. Nejsme o nic horší než vy.

J. Kotalík 21.8.2011 13:03

Re: Páni, to je krásné, jak se tu krásně rozdělujete...

A ještě bych mohl dodat, že to je víra, co z vás dělá "lepší" lidi. Církev s tím v žádném případě nemá nic společného. To je jen pro ovce, co si to neumí vyložit podle svého vědomí a svědomí.

R. Hledík 21.8.2011 14:19

Re: Páni, to je krásné, jak se tu krásně rozdělujete...

soudruhu-- zbytečně se rozčilujete, každý normál ví, že slušný, čestný a pracovitý může být a neznaboh!!!!!!!----- Naopak jsou jedinci, kteří volí KDU-ČSL, chodí i do kostela, ale jsou vyčúrané mrchy.---- V tom problém není, Bůh není český soudce či policajt, má ovšem měřítko, kterému nikdo neunikne. Jednou prohlédnete.

J. Kotalík 21.8.2011 17:32

Re: Páni, to je krásné, jak se tu krásně rozdělujete...

Ano, přesně o tomhle jsem mluvil - neřekl jsem o vás nic špatného, nerozčiluji se, ale jsem pro vás "soudruh" protože nevěřím blábolům nějakého vykutáleného chlapíka s papírovou čepicí. Děkuji, ale k takové víře prohlédnout nechci, když očividně věříte akorát v to, že pokud budete lézt církvi do řiti, budete skvělý člověk. Raději obětujte papeži mladého chlapce, spáchejte rituální sebevraždu, až bude zas nějaký ten konec světa, a nás normální lidi nechte být. Přeji hezký den.

R. Hledík 20.8.2011 22:28

Zdá se

že bible mluví pravdu, sprostí kritici bez znalostí, ale plní nenávistných emocí si vypouštějí své nastřádané zloby s touhou zničit lásku k bližnímu, zničit lidskou naději a upadnout do beznaděje, do lhaní, krádeží, neúcty k partnerům, bezhlavému napadání a urážení, k alkoholu nebo i drogám. - Současná církev se snaží dát člověku naději, optimizmus,  vrátit víru v sebe, vrátit  sílu, úsměv a přátelství.-- Současná církev upozorňuje, že v bohatství není štěstí, že v ukájení pudu není láska, a ti, kteří se tímto cítí atakováni, zřejmě vědomě a s pýchou upadají v osidla satana.

J. Kotalík 21.8.2011 12:18

Re: Zdá se

A taky je sežere velká špagetová příšera.

K. Kriz 19.8.2011 23:46

Vulgarni argumentace..

Bez kulturniho prinosu cirkve (mnisi v klasterich) by pisatel lezl jeste po stromech a neumel by ani psat ani cist. Tu vulgaritu ve vyjadrovaniasi pochytil jak od NSDAP, tak asi i od KSC

J. Sladký 19.8.2011 15:01

Papež zla

Jakým právem církev vrahů a pedofilů někomu káže o morálce??? To je hnus velebnosti. Za staletí útlaků, politických vražd a šlapání po lidské důstojnosti? Ale podobným lehkoživkům je to jedno. NSDAP nebo Vatikán hlavně že se mám dobře a nemusím pracovat, že?

V. Klíma 20.8.2011 0:19

Re: Papež zla

Jakože katolická církev sestává z vrahů a pedofilů? To se ptáte vážně, nebo jste si jenom potřeboval ulevit?

Protože kdybych chtěl napodobit způsob vašeho uvažování, tak bych se musel ptát, jakým právem se zakomplexovaný nevzdělanec veřejně naváží do církve, která tu je 1000 let a zcela zásadně se podílela na definování naší civilizace a to včetně konceptu "práv", jichž se dovoláváte.

J. Sladký 20.8.2011 12:13

Re: Papež zla

Myslíte 1000 let okrádání nevědomých prostých lidí o odpustky, hromadění majetku?

Bránění lidem ve vzdělání? Zákaz knih? Mučení a upalování ve jménu výmyslu jménem bůh?

Jak můžete o někom, koho neznáte říci, že je nevzdělanec a ještě zakomplexopvaný? Aha vy jste vševědoucí a neomylný.

A jaké práva máte na mysli? Jediné právo, které už snad mám je to, že mohu veřejně nesnášet církev se vším všudy a to bez rizika mučení, zabavení majetku a potupnou smrtí.

V. Klíma 20.8.2011 19:04

Re: Papež zla

Jak už jsem mnohokrát napsal, nenávist zatemňuje rozum. Vy jste toho dokonalým příkladem.

A. Reček 19.8.2011 8:44

A je je.

To zas materialisté ječí jak sirény, ale stejně jim to nepomůže.  Podle obdrženého SMS od účastníků tohoto setkání, našim mladým se tam daří dobře.

J. Koťátková 19.8.2011 8:53

Re: A je je.

Pane Rečku, přečtěte si  dopis kněze a bulu  De Salute Gregis papeže Pia V .

T. Valtera 19.8.2011 8:02

To nás

před požitkářství opravdu varuje ten pravý. Nic se nezměnilo- Káží vodu a pijí víno. Už za to ani nemohou, nevidí sami sebe.

V. Klíma 20.8.2011 0:22

Re: To nás

Patrně jste v představách o církvi uvízl někde kolem roku 1300. Pro vaši informaci, plat duchovního s osmiletou praxí je dnes zhruba 13 tisíc hrubého.

T. Langman 19.8.2011 1:40

nas pes vravoral pred purpurou v kvetinarstvi

howgh...

P. Sulc 18.8.2011 23:06

A co takhle varovat

pred ''''kulturou'''' celibatu, zvrhlemu, neprirozenemu narizeni, pry, od nedavna, ''''dar'''' ducha svateho. Od kdy ten svaty duch rejdi po zemekouli a rozdava ''''dary'''' tohoto druhu ?   Ten papez je odporny sejdir.!

Z. Sohorova 19.8.2011 7:49

Re: A co takhle varovat

Pane Sulc  Mate ale divne nazory Mohlo by vas to mrzet USA je ve vetsine krestanska zeme  Vy jste bez vyznani?

J. Kotalík 22.8.2011 9:46

Re: A co takhle varovat

Ano, to je. Přesto se tam tím ani moc neřídí.

Mimochodem, víte, že 90% věznů v USA jsou věřící? A že profesorů v tamních výzkumácích je věřících jen asi 6%?

V. Klíma 20.8.2011 0:26

Re: A co takhle varovat

Duch Svatý je dán lidem zhruba od roku 30 a s celibátem nemá mnoho společného. Za hlavní dary Ducha jsou tradičně považovány láska, radost, pokoj, trpělivost, laskavost, dobrota, věrnost, tichost a sebeovládání - tedy přesně ty vlastnosti, které naší společnosti tak zoufale chybí.

P. Sulc 20.8.2011 0:45

Re: A co takhle varovat

Vsak ja jsem netvrdil ze si ''''duch'''' tuhle blbost vymyslel. Prisel s tim zcela nedavno tehle ten vrchni sejdir ve Vatikanu, kdyz po perversnich fararich lide meli za to, ze pricina je celibat. Ze kdyby pan farar si mohl hodit hrbem s holkou, nechal by cnostna ditka na pokoji. A odpoved toho pokryteckeho sizunka byla prave ta: celibat je dar ducha svateho.

Tech ostatnich daru ten lakotny buh-duch lidstvu priliz nenanosil, jak sam podotykate. A navic, pokud nekteri extraordinerni lide techto daru pouzivaji, vetsinou na to doplati. Jiste to znate: za dobrotu na zebrotu.

V. Klíma 20.8.2011 0:56

Re: A co takhle varovat

No vidíte, a já bych řekl, že co do světa posíláte, to se vám +/- vrací. Mně zatím nikdo nějak výrazně nepodrazil a i kdyby to udělal, nezačnu se tak sám chovat. I to považuji za dar Ducha svatého, přestože jde o moje rozhodnutí. Ale On mi ho připomíná a občas mi dá i sílu ho naplnit.

Jinak řekl bych, že papeže ani jiného duchovního neznáte osobně, takže vaše obhroublé výrazy nevypovídají o nich, ale o vás.

P. Sulc 20.8.2011 1:15

Re: A co takhle varovat

Ja jsem atheista. Jinak jsem cetl ruzne ''''dejiny papezstvi'''' Nevesele cteni. Jana XXIIIzrejme prohanel cisar Zikmund, pro cirkevni rozkol svolalprave ten konsil Vzdoropapeze pak chytili a zavreli, ale stejne zkoncil v Nemecku jako biskup.

J. Koťátková 18.8.2011 20:21

Proč nevaruje před tímto?

Otevřený dopis papeži  k příležitosti Světového dne mládeže 2011 ve Španělsku.

L. Mosler 19.8.2011 5:00

Re: Proč nevaruje /zabíjení nenarozených

dětí vám zřejmě vadí méně než nějaké kopnutí do obtížného psa. A to je typické pro dnešní rádoby "slušné" lidi...

Papež Benedikt je jednou z velkých nadějí morální obrody Evropy!

J. Koťátková 19.8.2011 7:14

Re: Proč nevaruje /zabíjení nenarozených

španělské děti ....a mají si kde hrát?

P. Sulc 20.8.2011 0:55

Re: Proč nevaruje /zabíjení nenarozených

Nadeje Evropy? To byli papezove vzdycky, nejen ten posledni. I ti tri vzdoropapezove na kostnickem konsilu se meli za nadeji Evropy I ten jeden z nich, Jan XXIII. Kdyz se prislo na to, ze je profesi neapolsky pirat, chteli ho zatknout, ale utekl. Tak alespon to jmeno vymazali z historie cirkve. Az za 500 let se papez zase jmenoval Jan XXIII. A co papez Alexander VI, Boghia, znamy to travic, nakonec omylem otravil sam sebe i synka Cesara. A takovych ''''nadeji Evropy ''''  bylo vice.

V. Klíma 20.8.2011 0:58

Re: Proč nevaruje /zabíjení nenarozených

A zamyslel jste se nad tím, kdo ho chtěl zaktnout a kdo jeho jméno "vymazal z historie církve", nebo vám to vaše zaujatost nedovolila?

P. Sulc 20.8.2011 1:05

Re: Proč nevaruje /zabíjení nenarozených

To ovsem nevim, nejsem odbornik na cirkevni dejiny. Rekl bych ze nasledujici papez, ci cisar Zikmund za nim poslal svoje lidi. Nakonec jej chitili, par let byl zavren, ale zkoncil v Nemecku jako biskup. Vrana vrane oci nevyklove.. Nicmene , ti tri byla mezinarodni ostuda a prave pro tento rozkol v cirkkvy  cisar svolal konsil . Ale nejak jste se vyhnul hlavnimu thematu, ne ? Totiz ze dosti papezu byli pekni gauneri, kterym slo jen o moc. Konec koncu. vysla cela rada ruznych ''''dejin papezstvi'''', vice ctete, mene koukejte na fotbal.


Jednoduchý trik. Vědci našli nejlepší způsob, jak si získat přátelství kočky

Prémium, kočka, jak vytvořit vztah | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Majitelé koček dobře vědí, jak je s nimi někdy těžké pořízení. Umí dělat naschvály, jsou tvrdohlavé nebo nás prostě...

TEST olejů: nejhorší je kokosový, zdravější je i sádlo

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na smažení a fritování, do salátů, omáček i dresinků... Do velkého srovnání olejů a tuků jsme vybrali dvacet výrobků....

Život s Ester. Není úplně málo komplikovaná, přiznává trenér Bank

Trenér Tomáš Bank má velký podíl na lyžařských úspěších Ester Ledecké. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je to už pět let, co od svého bratra Ondřeje přesedlal jako trenér k Ester Ledecké. Dovedl ji k olympijskému zlatu v...