Sobota 25. března 2023, svátek má Marián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

‚Temnota se snesla na naše města. Odhalila zranitelnost i sounáležitost,‘ řekl papež v mimořádném žehnání

Papež František během pátečního mimořádného žehnání Urbi et orbi ve Vatikánu. foto: ČTK

Vatikán - Všichni jsme v nynějším tažení proti koronaviru na jedné lodi, prohlásil v pátek papež František v mimořádném požehnání Urbi et Orbi (Městu a světu), které obvykle uděluje pouze o Vánocích a Velikonocích. V modlitbě, která byla bez přítomnosti věřících, vyzval svět podle agentury Reuters tomu, aby nynější krizi vnímal jako zkoušku solidarity a upomínku základních hodnot.
  20:37

„Neprostupná temnota se snesla na naše náměstí, ulice a města. Zmocnila se našich životů a vše naplnila ohlušujícím tichem a bezútěšnou prázdnotou,“ pronesl papež na liduprázdném Svatopetrském náměstí. Jeho slova, která Vatikán označil za mimořádnou modlitbu v čase pandemie, byla díky internetu a televizi přenášena do celého světa.

Papež František přichází učinit mimořádné požehnání Urbi et Orbi na prázdném...
Papež Franitšek.

„Je nám jasné, že všichni jsme na jedné lodi, všichni jsme slabí a dezorientovaní, zároveň ale důležití a potřební, neboť my všichni jsme byli povoláni, abychom společně veslovali,“ řekl.

Papež František ve svém poselství hovořil také o lidské zranitelnosti. „Bouře obnažila naši zranitelnost a odhalila falešné a zbytečné jistoty, na kterých jsme stavěli naše plány, projekty, zvyklosti a priority,“ uvedl. „A ukázala na to, jak jsme zanedbávali a vzdávali věci, které naše životy a naši společnost vyživují, udržují a posilují,“ dodal.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat