Sobota 18. ledna 2020svátek má Vladislav 3 °C déšť se sněhem Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Pařížští policisté zastřelili muže, který je ohrožoval nožem dlouhým čtvrt metru

Poté, co na místo dorazila tříčlenná policejní hlídka, aby zkontrolovala... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poté, co na místo dorazila tříčlenná policejní hlídka, aby zkontrolovala... | foto: ČTK

Paříž Pařížští policisté v pátek zastřelili muže, který je v obchodní čtvrti La Défense ohrožoval nožem. Uvedla to agentura Reuters. Hlídka podle agentury AFP vyvázla bez zranění. Z vyšetřování následně vyplynulo, že policisté zastřelili muže, který uprchl z psychiatrické léčebny.

Na přítomnost muže vyzbrojeného nožem na náměstí v La Défense upozornila policii místní ostraha. Poté, co na místo dorazila tříčlenná policejní hlídka, aby zkontrolovala situaci, muž se k policistům podle svědků rozběhl, mával nožem a křičel „Jdu vás zabít!“.

Prefektura podle listu Le Parisien potvrdila, že policisté zneškodnili muže,...
Policisté vystřelili sedmkrát. Dvě kulky zasáhly muže s nožem do hrudi a do...

Policisté vystřelili sedmkrát. Dvě kulky zasáhly muže s nožem do hrudi a do stehna. Dotyčný u sebe neměl žádné doklady, uvedl Reuters. Úřady také doporučily lidem, aby se této oblasti vyhnuli.

Prefektura podle listu Le Parisien potvrdila, že policisté zneškodnili muže, který je ohrožoval nožem. Podle deníku šlo o nůž asi čtvrtmetrové délky. Nic ale podle úřadů zatím přímo nenasvědčuje, že by byla událost pokusem o teroristický útok.

Podezřelý byl s vážnými zraněnými převezen do nemocnice, kde zemřel. Později byl identifikován jako dvaačtyřicetiletý Maročan, který už v červnu uprchl z psychiatrické léčebny. Ve Francii byl „načerno“, uvedl deník na svém webu.

Připomněl, že v La Défense byl v květnu 2013 napaden a pobodán nožem hlídkující voják, který byl vážně zraněn. Tento útok prokurátor popsal jako teroristický, útočníka ale později znalci ohodnotili jako nepříčetného.

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....