Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět

Pasažéry lodí v karanténě trápí hrozba koronaviru i nuda. Server jim nabídl porno zdarma

Na výletní lodi Diamond Princess se nakazilo koronavirem 20 lidí. foto: ČTK

Aby země předešly šíření koronaviru, desítky tisíc pasažérů a členů posádky jsou v současné době uvězněny v karanténě na obřích výletních lodích. Snové plavby kolem světa se pro ně tak rázem změnily v noční můru. Nejenže se všichni na palubě bojí nákazy, která se na omezeném prostoru rychle šíří, ale je také nuda.
  5:00

V současné době kotví u japonské Jokohamy výletní loď Diamond Princess. Na luxusní plavbu po Asii se na ní vydalo 3700 lidí z padesáti zemí světa. Že se na ní šíří koronavirus se zjistilo poté, co Hongkong nákazu potvrdil u člověka, který na ní dříve cestoval.

Z její paluby cestující ani posádka nesmí vystoupit už téměř dva týdny. Nakažení jsou převáženi do nemocnic. I přesto se nákaza na lodi rychle šíří. Ve čtvrtek bylo z lodi Diamond Princess hlášeno 175 nakažených. Úřady údajně slibují, že 19. února povolí zadržovaným palubu opustit.

„Necítíme se tu bezpečně. Měli bychom být v karanténě ve zdravotnickém zařízení, a ne na lodi, která už je infikovaná,“ uvedla pro CNN oslovená cestující.

Proti nudě na Diamond Princess pornem

Ve snaze zpříjemnit téměř 3700 pasažérům výletní lodi Diamond Princess jejich pobyt v karanténě se viceprezident serveru CamSoda Daryn Parker rozhodl poskytnout jim bezplatný přístup k obsahu stránek pro dospělé.

„Nejsou vystaveni pouze strachu z infekce, ale neuvěřitelné nudě,“ říká Parker. Cestujícím stačí zaslat na internetovou adresu stranded@camsoda.com svou palubní vstupenku a obratem dostanou tisíc žetonů s volným vstupem. Dokonce si údajně mohou zdarma domluvit i online „rande“ s největšími hvězdami v oboru.

Komunikace mezi pasažéry výletní lodě Diamond Princess, na které je již 135...
Rodinní příslušníci cestujících z výletní lodi Diamond Princess, která hlásí...

Také obří lodi MS Westerdam odepřelo právo zakotvit už několik zemí, včetně Filipín, Japonska, Tchaj-wanu a Thajska. A to i navzdory faktu, že na palubě nebyl koronavirus potvrzen.

Loď vyplula z Hongkongu už 1. února a původně se měla vrátit do Šanghaje krátce poté, kdy na čínské pevnině vypukla epidemie. Aby ale cestující nebyli nákaze vystaveni, plavba byla přesměrována.

Po dlouhých dnech, kdy více než 1400 pasažérů a 800 členů posádky lodi MS Westerdam nechtěli nikde přijmout, jim ve čtvrtek konečně „azyl“ poskytla Kambodža. Podle místní policie jsou všichni pasažéři testováni na přítomnost koronaviru před tím, než z lodi vystoupí. Za víza údajně nebudou muset platit.

Vietnam odmítl loď s Němci

Agentura DPA také ve čtvrtek uvedla, že ve vietnamském přístavním městě Cai Lan ve slavné zátoce Halong nesměla zakotvit výletní loď Aidavita rostocké společnosti Aida Cruises. 

Místní turistický úřad pasažérům a posádce zakázal vstup na pevninu. Většina z téměř 1100 pasažérů je přitom z Německa a nikdo z cestujících ani posádky v posledních 14 dnech nepobýval v Číně. Loď neplánovaně míří do Thajska.

Mají se čeští turisté plavby na lodi obávat?

Stovky dalších lodí ve svých plavbách kolem zeměkoule standardně pokračují. Podle jednatele české cestovní kanceláře PT Tours International Michala Anthise po světě pluje asi 300 velkých výletních lodí.

„Lodní společnosti přijaly velké množství opatření, aby šíření koronaviru na palubách zabránily,“ tvrdí Anthis. Podle něj tyto preventivní postupy fungují velmi dobře. „Lodě, na kterých se virus vyskytl, jsou v řádu jednotek,“ říká.

Společnosti upravily trasy tak, aby se lodě vyhnuly kotvení v rizikových oblastech, především v čínských přístavech.

Podle Anthise jsou také čeští klienti v současné době opatrnější. Nejčastěji si prý zakoupené plavby mění za mimoasijské destinace. Míří pak většinou do Karibiku.

Cestovní agentura PT Tours s velkou ztrátou nepočítá. „Češi nejraději kupují plavby po Středozemním moři, Karibiku a do severní Evropy. Asie mezi nejoblíbenější destinace nepatří,“ dodává Anthis.

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Mohlo by vás zajímat