28. prosince 2017 7:20, aktualizováno  15:53 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Patnáctiletý Afghánec ubodal v Německu stejně starou dívku

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Shutterstock

BERLÍN Patnáctiletý Afghánec ve středu v obchodě na západě Německa ubodal stejně starou dívku, svou bývalou přítelkyni. Útoku předcházel spor, informovala s odvoláním na policii agentura DPA. Příčina hádky zatím není známa. Afghánec přišel loni do Německa jako běženec, rodiče dívky na něj podali před dvěma týdny trestní oznámení, neboť na internetu jejich dceři vyhrožoval.

Tragický útok se stal odpoledne v drogerii ve městě Kandel ve spolkové zemi Porýní-Falc. Policie vychází z toho, že dvojice se v krámě setkala náhodně. Afghánec následně vytáhl nůž a dívku pobodal, ta následně svým zraněním v nemocnici podlehla.

Afghánec do Německa přišel loni v dubnu jako nezletilý běženec bez doprovodu rodičů. V zemi se následně seznámil se stejně starou Němkou, se kterou několik měsíců chodil. Dívka se s ním ale počátkem tohoto měsíce rozešla, s čímž se Afghánec očividně nevyrovnal a své bývalé přítelkyni vyhrožoval, že si na ni počíhá.

Rodiče dívky se proto po rozchodu dvojice obrátili na policii s tím, že Afghánec jejich dceři vyhrožuje a na internetu nadává. Policie si mladíka opakovaně předvolala, ale ten se k podání vysvětlení nikdy nedostavil. Ve středu dopoledne, tedy jen několik hodin před činem, mu policisté předvolání doručili osobně.

Policie nicméně uvedla, že přesný motiv vraždy znám není. „Jsme na začátku vyšetřování,“ sdělila státní zástupkyně Angelika Möhligová. Dodala ale, že vyšetřovatelé se zaměřují na problematické pozadí vztahu mezi Afgháncem a Němkou.

K vraždě Afghánec použil asi 20centimetrový kuchyňský nůž, který policie zajistila. Útočníka ihned po činu dopadli návštěvníci obchodu, svému zadržení se nijak nebránil. Podle policie nic nenasvědčuje tomu, že byl pod vlivem drog.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz