Středa 22. září 2021, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pedofil se vydával za Justina Biebera, zneužil stovky dívek

Svět

  16:00
LONDÝN - Ke 14 letům vězení odsoudila justice ve Velké Británii pedofilního muže. Na síti se mimo jiné vydával za populárního zpěváka Justina Biebera a stovky nezletilých dívek z celého světa tak přiměl k virtuálnímu sexu. Nahrávkami je pak vydíral. Nejmladší z obětí je devět let, informoval The Guardian.
Pedofilie (ilustrační foto)

Pedofilie (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Anonymita internetu a naivita pubertálních dívek - dva klíčové faktory, jež pětatřicetiletému Robertu Hunterovi z anglického města Middlesbrough umožnily proniknout do soukromí svých obětí a zcela si je podmanit.

ČTĚTE TAKÉ:

"Svůj skutečný věk a identitu uměl dobře zatajit, používal například fotografie mladých chlapců, nebo předstíral, že mu špatně funguje počítač. O naivitě a nevinnosti jeho obětí svědčí rovněž to, že byl schopný mnohé z nich přesvědčit, že je zpěvák Justin Bieber," popsal Hunterovy metody prokurátor Richard Bennett. "Tím tyto mladé dívky oklamal a posléze je přiměl k sexuálním aktům před online kamerou," dodal Bennett.

Hunter nezletilé vyhledával prostřednictvím sociálních sítí a internetových komunikátorů. Mezi lety 2010 a 2012 tak oslovil tisíce dívek z celého světa, s mnoha z nich se mu povedlo navázat užší kontakt. Hunter si počínal jako skutečný predátor: když se některá z jeho obětí začala bát a odmítla se s ním dále stýkat, vydíral ji kompromitujícími nahrávkami.

Bezcitný sadista

Jedna z dívek však svůj strach překonala a upozornila na Huntera policii. Interpolu se násilníka brzy podařilo identifikovat a zadržet. V Hunterově domě policie objevila více než 800 autorských pornografických snímků a videí.

Nesvobodný internet.

Zneužívání dětí online (ilustrační foto)

Před soudem se Hunter ke svým činům doznal a prohlásil, že jich lituje a omlouvá se za újmu, kterou svým obětem způsobil. Svědectví, která v soudní síni zazněla, však byla nekompromisní. "Robet Hunter je vypočítavý a zákeřný dravec, který šikanoval a zneužíval mladé dívky," prohlásil policejní seržant Paul Higgins.

Stejného názoru byl i soudce Peter Bowers, který Hunterovy činy nazval sadistickými a bezcitnými a obžalovaného odsoudil ke čtrnáctiletému trestu vězení. "Jedná se o jeden z nejvážnějších případů internetového zneužívání, kterými se soud kdy zabýval. Je to varování pro všechny rodiče," konstatoval Bowers.

Autor:

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Mohlo by vás zajímat