17. července 2019 20:22 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Pentagon schválil žádost vyslat na hranice s Mexikem přes dva tisíce vojáků a gardistů

Americký celní a pohraniční vůz vedle hraniční zdi mezi USA a Mexikem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americký celní a pohraniční vůz vedle hraniční zdi mezi USA a Mexikem. | foto: AP Photo

WASHINGTON Americké ministerstvo obrany schválilo žádost vyslat 1000 příslušníků texaské národní gardy a 1100 vojáků armády USA na hranice s Mexikem. Ve středu to oznámil mluvčí Pentagonu Chris Mitchell. O vyslání posil na hranice požádalo podle CNN počátkem měsíce ministerstvo vnitřní bezpečnosti.

Mitchell agentuře Reuters řekl, že žádost schválil nový úřadující ministr obrany Richard Spencer v úterý večer. Spencer se vedení Pentagonu ujal v pondělí, kdy formálně odstoupil dosavadní úřadující ministr Mark Esper. Ten se v Senátu uchází o trvalé jmenování ministrem obrany, proto ze zákona musel z funkce úřadujícího ministra odstoupit.

Na hranicích s Mexikem je v současné době zhruba 4500 vojáků a gardistů, kteří vypomáhají pohraničníkům. Vojáky vyslal na pomezí prezident Donald Trump, aby zabránil ve vstupu do země migrantům bez dokladů. Trump na jižní hranici USA kvůli migrační krizi vyhlásil stav nouze.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
KONSTRUKTÉR VE STROJÍRENSTVÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj, Zlínský kraj, Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 25 000 - 45 000 Kč