Jenom v Kolíně nad Rýnem podalo až dosud přes 170 žen trestní oznámení, že byly okradeny a obtěžovány silně podnapilými cizinci. Podobné případy jsou hlášeny i z jiných německých měst, jako například z Hamburku nebo Düsseldorfu.
Sexuální útoky v Německu. Bylo to jak trestná ulička, vypověděly plačící ženy![]() |
Zvýšený zájem o paralyzující prostředek zaznamenávají v Německu jak internetoví obchodníci, tak kamenné prodejny se zbraněmi. Společnost Amazon k tomu uveřejnila statistiku, podle níž bylo například ve čtvrtek v rámci sekce „Sport a volný čas“ z deseti nejprodávanějších výrobků hned sedm pepřových sprejů.
Výrobci mají napilno
Poptávka po nich je prý v současnosti tak obrovská, že u velkoobchodních dodavatelů hrozí výprodej všech zásob. A napilno mají i jeho výrobci. Například Firma DEF-TEC Defense z Frankfurtu nad Mohanem, která je jedním z producentů pepřového spreje v Německu, dokázala díky němu v loňském roce zvýšit svůj obrat o 700 procent.
„Během prvního lednového týdne se u nás obvykle nic neděje, protože není typické lovecké období,“ cituje deník Christopha Küttnera, jenž provozuje v Essenu obchod se zbraněmi.
Letos je to ale prý úplně jinak, protože lidé, kteří nyní k němu přicházejí, mají dle Küttnera strach. Již ke konci loňského roku prý bylo možné zaznamenat rostoucí zájem zákazníků o pepřový sprej, což dává do přímé souvislosti s vysokým počtem běženců, kteří v druhé polovině 2015 do Německa přišli.
„Řada zákaznic, které si teď u nás pepřový sprej koupí, se nám pak mezi řečí zcela otevřeně svěří, že se po událostech z Kolína již necítí být v bezpečí,“ uvedl Küttner.
Používání pepřového spreje je v Německu upraveno zákonem. V něm se praví, že sprej nesmí být použit proti lidem, s výjimkou případů nutné obrany. Jeho použití v rozporu se zákonem může být kvalifikováno jako ublížení na zdraví.