Diskuse k článku

Pes se zakousl Němci do ruky, nechtěl se pustit. Napadený vběhl do vody, vlčáka utopil

Muže, který se tento týden přišel vykoupat do přehrady na severu Bavorska, napadl pes. Zvíře se mu přitom zakouslo do ruky tak silně, že napadený nakonec musel zvíře v sebeobraně utopit. O neobvyklém případu v pátek informovala agentura DPA.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Dresler 8.6.2019 23:20

V takovém věku si má pořídit jezevčíka.

M. Pechar 10.6.2019 1:01

Miluju jezevčíky od svých mladých let (je mi 50), jsou mi sympatičtí; jen jsem žádného psa neměl, protože nejsem ten typ člověka, který psa potřebuje, a ani bych se o něho nechtěl starat.

Nicméně i jezevčík dokáže kousnout, když ho špatně vychováte.

Nejde o věk. I penzista může mít „bojového“ psa, který může být vychovaný jako beránek; a naopak někomu o polovinu věku mladšímu do péče nepatří ani čivava.

A. Novák 8.6.2019 21:54

Pes nemá pud sebezáchovy?

T. Kohout 8.6.2019 4:40

Není to proti psím právům?

M. Pechar 8.6.2019 1:10

„Třiaosmdesátiletého majitele psa policisté obvinili z ublížení na zdraví z nedbalosti.“

Tak to mi hlava nebere. „Český řidič kamionu o centimetry minul autobus v protisměru. V Německu je stíhaný za pokus o vraždu“(*) a v diskusi (pod jiným článkem na toto téma, nechce se mi to hledat) je mi vysvětlováno, že německé trestní právo nezná obecné ohrožení, a proto řidiče soudí za pokus o vraždu, přestože neměl v úmyslu nikoho zabít. A nikomu se přitom nic nestalo! A tady je v tomtéž Německu majitel psa souzen za ublížení na zdraví z nedbalosti, přestože byl poškozený zraněn a šlo mu o život?

--------------

*) www.lidovky.cz/domov/cesky-ridic-kamionu-o-centimetry-minul-autobus-v-protismeru-v-nemecku-je-stihany-za-pokus-o-vrazdu.A190220_100605_ln_domov_mber

D. Křikava 7.6.2019 23:14

Někdo mi, prosím, vysvětlete, proč člověk chová psa. Děkuji.

A. Nikoloki 8.6.2019 0:01

Na některé otázky se neodpovídá, neboť skutečnost, že byly vůbec položeny, již sama o sobě svědčí o tom, že tázající není schopen odpověď pochopit.

P. Stepanek 8.6.2019 0:31

Vtipné elegantní, ale on to stejně nepochopí;)

J. Tachovsky 8.6.2019 0:15

To je ruzne, na hlidani, na praci, k jidlu a nekoho to proste jen bavi.

Š. Apolen 8.6.2019 0:17

Protože si myslí, že ho dokáže vychovat. Nebo si spíš myslí, jak ho bude pes poslouchat. K tomu je potřeba léta trpělivé práce.

M. Pechar 8.6.2019 1:20

Krom předřečníků – někdo má psa, protože nemá kamarády. Někdo má potřebu někoho peskovat. Jinému pes hlídá obydlí. Slepého ten pes vodí. Jste tak blbý, že pokládáte tak stupidní otázku, anebo jen provokujete?

A. Novák 9.6.2019 10:40

Někdo má psa k jídlu...

M. Pechar 10.6.2019 1:09

Jistě, kdo chce psa jíst, hůlky si vždy najde, stejně jako že pes, který štěká, je nedovařený. Mám rád černý a absurdní humor.

Nicméně nejvíc mě na celém článku překvapila německá judikatura. Jak jsem tu napsal – ten pes se pokusil zabít, napadený bránil svůj život, ale vlastník toho čokla bude souzen jen za ublížení na zdraví z nedbalosti. Oproti tomu „český řidič kamionu o centimetry minul autobus v protisměru. V Německu je stíhaný za pokus o vraždu“, přestože neměl úmysl nikoho zabít a nikomu se nic nestalo. Je tu ještě někdo s normálním mozkem?


Premium

Pokrok po švédsku: mizející pisoáry a genderově neutrální sport

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Severská země přichází s revolučními nápady, kterým aplaudují pokrokoví liberálové z celého světa. Mizí pánské pisoáry,...

Premium

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson přijede s nehudební show. Získejte vstupenky zdarma

Bruce Dickinson | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson se předvede v poněkud netradiční roli. V rámci večera mluveného slova představí svou...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...