Čtvrtek 27. února 2020svátek má Alexandr 0 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Pět obětí pařížského útoku: policista, právník, ale i počítačová grafička

Pierre Innocenti je jednou z obětí střelby v Bataclanu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pierre Innocenti je jednou z obětí střelby v Bataclanu. | foto: Facebook

PAŘÍŽ Policista, právník, restauratér, počítačová grafička. Lidé ve věku od dvaceti do čtyřiceti let. Otcové, matky, sestry a bratři. Mladí lidé, kteří měli své plány a rodiny, které je od pátku postrádají. Právě ti jsou mezi oběťmi teroristického útoku v Paříži, kde přišlo o život 129 lidí.

Policista Thierry, 36 let

Jeho kolegové ho viděli, jak hezky oblečen opouští osudný pátek pracoviště, aby si užil večer v Paříži. Šestatřicetiletý policista Thierry Hardouin chtěl ten večer oslavit narozeniny své manželky. Za tím účelem zarezervoval stůl v kavárně La Belle Equipe. Oslava však skončila tragicky.

Když se objevily první zprávy o teroristických útocích, nejdříve se nikdo o Thierryho nebál. „Báli jsme se o všechny kolegy, kteří byli ten večer v terénu. Ale na Thierryho jsme nemysleli, ten večer totiž nepracoval,“ popsal pro deník Le Parisien dobrý přítel zesnulého, kolega Jean-Luc Dubo. „Všichni na něj vzpomínáme jako na energického, ochotného a šťastného chlapa, který byl velký profesionál,“ připomíná Dubo policistu, který po sobě zanechal dvě děti.

Tunisanka Halima, 37 let

Narozeniny tentýž večer slavila i sedmatřicetiletá Halima se svou sestrou Hoddou, obě původem z Tuniska. Do kavárny La Belle Equipe je doprovodil také jejich bratr a několik přátel. Kulka, která Halimu zasáhla, ji zabila okamžitě. Postřeleni byli i Halimini přátelé, mezi nimi i její sestra, která byla velmi vážně zraněna.

„V naší rodině všichni pracují, vždycky jsme dávali dobrý příklad integrace do společnosti,“ svěřil se deníku Halimin bratr Khalifa Sádí. „Ti, kdo tohle provedli, nevyznávají žádné náboženství. Musíme je vyhnat ze země.“

Počítačová grafička Aurélie, 33 let

Třiatřicetiletá Aurélie, povoláním počítačová grafička, měla před sebou v pátek...

Třiatřicetiletá Aurélie, povoláním počítačová grafička, měla před sebou v pátek večer tři koncerty. Vystoupení Eagles of Death Metal mělo být prvním z nich. „Mluvila o tom měsíce,“ vzpomíná pro Le Parisien Auréliin otec Jean-Marie de Peretti. „Měla to být odměna za těžkých 6 měsíců práce pro jednu restauraci v Saint-Tropez,“ dodává.

Na koncert se vypravila v doprovodu své kamarádky Élodie. Zatímco ale ona útok, leč zraněná, přežila, Auréliin život zde vyhasl. Tragédie přiměla její sestru Delphyne vrátit se z Londýna zpátky do Paříže. Pro francouzská média vylíčila svůj šok a bolest. „Měla jsem z ní docela legraci, když mi řekla, že uvidí naživo tu metalovou kapelu,“ popsala.

Restauratér Pierre, 40 let

V době útoku se na koncertě nacházel i Pierre Innocenti. Čtyřicetiletý fanoušek Eagles of Death Metal vedl restauraci Chez Livio. Tu společně se svým bratrem převzal po svém otci, který ji zdědil zase po tom svém. Podnik byl oblíbený zejména mezi velkými hvězdami a Pierre si zakládal na tom, aby rodinná tradice přetrvala.

Před pátečním koncertem ještě stihl umístit fotku z Bataklánu na svůj facebookový účet. Šlo o poslední příspěvek čtyřicetiletého restauratéra před tím, než se o 45 minut později rozpoutalo peklo, které ukončilo jeho život.

Právník Valentin, 26 let

Mezi oběťmi je i mladý právník Valentin Ribet.

Páteční návštěva koncertu se stala osudným také právníkovi Valentinu Ribetovi. Šestadvacetiletý absolvent Sorbonny měl zálibu v trestním právu. Studoval na prestižní London School of Economics a na domovské univerzitě rovněž získal několik právnických titulů.

„Nejvíce neuvěřitelné je, že kdyby žil, určitě by pachatele před soudem hájil,“ podivil se pro média jeho kolega. „Je to hrozná ztráta.“

Premium

Karlův most je jen most, stěžují si turisté. Kritika nešetří ani další památky

Karlův most v Praze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do Česka loni přijel rekordní počet turistů. Památky si u nich leckdy vysloužily i bizarní recenze na internetu,...

Premium

Podivné zrcadlo z Turnova letí ke Slunci. Česká laboratoř se musela ukázat

TOPTEC Turnov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ke Slunci odstartovala sonda se speciálním zrcadlem pro sledování korony. Vyvinuli jej čeští výzkumníci v Turnově....

Premium

Češi bydlí stále častěji ve sklepech. K extrémním řešením je nutí drahé nájmy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nedostupné bydlení nutí Čechy ke stále extrémnějším řešením bytové situace. Zejména v největších městech už lidé míří i...

7 tipů, jak zatočit se stresem
7 tipů, jak zatočit se stresem

Doba se neustále zrychluje. Často se za celý den nestíháme ani zastavit. Přitom stačí změnit pár návyků a objevit díky nim krásu pomalejšího tempa, relaxaci a prožitek přítomného okamžiku.