Úterý 29. listopadu 2022, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pětiletá holčička utopila batole. Rozčilovalo ji, že pláče

Svět

  14:19aktualizováno  15:19
KANSAS CITY - Pětiletá Američanka prý utopila ve vaně 18měsíčního chlapce, protože ji rozčiloval jeho pláč. K šokujícímu činu se po týdnu přiznala v rozhovoru se sociální pracovnicí, napsala agentura AP s odvoláním na sdělení policie z Kansas City.
Policie (ilustrační foto)

Policie (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Policie potvrdila, že úmrtí batolete, které bylo ohlášeno minulý pátek, je nyní vyšetřováno jako možné zabití. A uvedená pětiletá dívka je zároveň vedena jako podezřelá osoba. Předchozí vyšetřovací verzí byla nešťastná náhoda.

Dívka nebyla zatčena, další právní kroky jsou diskutovány. Postup komplikuje její nízký věk. V době činu bylo v domě několik dětí, na které dohlížel teenager. Dospělý člověk, který měl děti na starosti, totiž opustil dům, aby přivezl chlapcova otce.

"Záměr zabít v tom nebyl"
Pětileté děvče podle policie rozčiloval pláč batolete, a tak ho odnesla do koupelny a držela ho pod vodou, až se utopilo. Obě děti byly podle policie v příbuzenském vztahu, v jakém konkrétně nebylo upřesněno.

Bart Lubow z americké společnosti poskytující právní ochranu dětem konstatoval, že pětileté dítě není schopné jednat takovým způsobem záměrně a pravděpodobně ani neví, co znamená někoho utopit. "Můžete si představit, že nějaké dítě zareaguje na pláč jiného dítěte tím, že si řekne: ´Vím, jak ten nářek zastavit´. Ale myslet si, že v tom byl záměr (zabít), je pošetilé," dodal Lubow.

Autor:

Mohlo by vás zajímat