Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pilot zříceného letadla v Pákistánu ignoroval instrukce věže. Přistával, i když neměl

Svět

  21:36
Karáčí (Pákistán) - Pákistánské letecké úřady zveřejnily podrobnosti k nehodě letounu, který se v květnu zřítil v Karáčí a na jehož palubě zemřelo 97 lidí. Pilot civilního letadla zřejmě ignoroval instrukce pro přistání od letových dispečerů. Informovala o tom agentura Reuters.

ilustrační snímek foto: ČTK/AP

VIDEO: Kamera zachytila pád pákistánského letadla do hustě obydlené zástavby

Airbus A320 letecké společnosti PIA, který letěl do Karáčí z Láhauru, havaroval 22. května, když se pokoušel přistát poté, co piloti hlásili ztrátu obou motorů. Dva cestující nehodu přežili.

Vynášení obětí z trosek z letadla pákistánských aerolinek.
Minimálně dva lidé neštěstí v jihopakistánském Karáčí přežili.

Podle prvotních zjištění letadlo přišlo o motory při prvním pokusu o přistání na přistávací ploše, letělo totiž příliš rychle a ze strmého úhlu. V dopise zaslaném aerolinkám úřad pro civilní letectví uvedl, že dispečer, který měl na starosti přiblížení letadla, pilotovi dvakrát řekl, aby přistání přerušil, ten ho ale neposlechl. 

Při pádu letadla v Pákistánu zemřela i známá modelka a herečka Zara Abidová

„Ano, dopis jsme obdrželi a nyní ho zkoumáme,“ potvrdil Abdulláh Hafíz Chán z letecké společnosti. Další podrobnosti odmítl komentovat. Podle pákistánského ministra pro letectví bude první zpráva z vyšetřování nehody v parlamentu představena 22. června.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!