17. prosince 2017 21:13 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Piloti Ryanair odvolali stávku v Portugalsku. Budou vyjednávat s odbory

Boeing 737 společnosti Ryanair | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Boeing 737 společnosti Ryanair | foto: WikipediaLidovky.cz

LISABON Piloti irské nízkonákladové letecké společnosti Ryanair se v neděli rozhodli odvolat stávku, kterou plánovali na středu. Reagují tak na překvapivé páteční rozhodnutí firmy uznat odbory a začít s nimi vyjednávat. Ryanair takový krok učinil poprvé za 32 let své existence, uvedla agentura Reuters.

„K tomuto výsledku vedlo rozhodnutí společnosti Ryanair uznat odborovou organizaci SPAC jako subjekt, který zastupuje její piloty v Portugalsku, a slib firmy zahájit jednání s cílem dosáhnout dohody,“ uvedla v neděli odborová organizace SPAC, která zastupuje piloty civilních letadel.

Ryanair je největším nízkonákladovým leteckým přepravcem v Evropě. Firma svým pátečním rozhodnutím uznat odbory na poslední chvíli zabránila první stávce svých pilotů, která se měla konat hned v několika evropských zemích. A to na začátku vánočních svátků, kdy bývá zájem o cestování letadlem velmi vysoký.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz