Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Piráti u Afriky unesli řecký tanker s 24 lidmi na palubě

Svět

  18:04
KUALA LUMPUR - Piráti se u břehů západoafrického Toga zmocnili řeckého tankeru s 24 lidmi na palubě. Uvedl to Mezinárodní úřad pro námořní dopravu (IMB) se sídlem v malajsijském Kuala Lumpuru. V Guinejském zálivu jde podle agentury AFP o druhý podobný incident za poslední méně než dva týdny.
Tanker - ilustrační foto.

Tanker - ilustrační foto. foto: Reuters

Lupiči na loď zaútočili asi 30 kilometrů od tožské metropole Lomé. Kotvícímu plavidlu připlula na pomoc tožská námořní hlídka. Piráti se ale dostali na palubu tankeru, zvedli kotvy a loď unesli. Při incidentu došlo k přestřelce, není ale jasné, zda byl někdo zraněn.

ČTĚTE TAKÉ:

IMB v červenci informoval, že počet pirátských útoků za první půlrok 2012 na celém světě klesl o třetinu. Největší měrou se na tom podílelo snížení počtu útoků u somálského pobřeží ze 163 na 69.

V Guinejském zálivu naopak počet pirátských přepadení stoupl z 25 na 32. Zatím naposledy zde piráti útočili 19. srpna, když unesli britský tanker. Plavidlo se všemi 18 členy posádky se na svobodu dostalo minulý týden.

Autoři: ,

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler
Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler

Redakce se pustila do testování oblečení od značky Crawler, která vše šije ručně a z merino vlny. Zajímají vás názory našich maminek?

Mohlo by vás zajímat