Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Další stopa: Pistorius měl doma steroidy. Mohly za vražedné běsnění?

Svět

  22:55
Atlet Oscar Pistorius, obviněný z vraždy své přítelkyně, mohl být v době střelby pod vlivem steroidů a alkoholu. Podle zdrojů britského deníku The Sun našla policie při domovní prohlídce podpůrné látky.

Slavný handicapovaný běžec Oscar Pistorius foto: Reuters

Pistorius celý incident, při němž zastřelil třicetiletou jihoafrickou modelku Reevu Steenkampovou, označuje za nešťastnou náhodu. Údajně si ji měl splést se zlodějem. Policie však s touto variantou nepracuje a již dříve ji vyloučila.

Nově nalezené důkazy při domovní prohlídce navíc mluví rovněž proti atletovi. Vyšetřovatelé totiž v jeho domě objevili velké množství zakázaných steroidů. Kromě nich se našly stopy naznačující nezřízenou konzumaci alkoholu. Předávkování steroidy může vést k nepříjemným vedlejším účinkům: záchvatům zuřivosti. Proto policie odebrala Pistoriovi krevní vzorky a nyní se čeká na jejich rozbor. Pokud by se potvrdilo, že atlet prášky užíval, mohlo by to znamenat, že byl pod jejich vlivem i v době vraždy. Informaci přinesl deník The Sun.

Při prohlídce také vyšetřovatelé nalezli zkrvavenou pálku na kriket. V současné době se zkoumá, zda s ní Pistorius zaútočil na svou přítelkyni, nebo ji modelka použila na svou obranu.

Vražda Reevy Steenkampové

  • Pistorius byl policií zadržen ve čtvrtek poté, co podle vyšetřovatelů zastřelil svou přítelkyni.
  • Na Reevu Steenkampovou vystřelil údajně čtyřikrát přes dveře koupelny a modelku zasáhl do hlavy, hrudníku, ruky a pánve.
  • Policie poté v domě našla atletovu legálně drženou pistoli ráže 9 mm.