Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Další stopa: Pistorius měl doma steroidy. Mohly za vražedné běsnění?

Svět

  22:55
Atlet Oscar Pistorius, obviněný z vraždy své přítelkyně, mohl být v době střelby pod vlivem steroidů a alkoholu. Podle zdrojů britského deníku The Sun našla policie při domovní prohlídce podpůrné látky.

Slavný handicapovaný běžec Oscar Pistorius foto: Reuters

Pistorius celý incident, při němž zastřelil třicetiletou jihoafrickou modelku Reevu Steenkampovou, označuje za nešťastnou náhodu. Údajně si ji měl splést se zlodějem. Policie však s touto variantou nepracuje a již dříve ji vyloučila.

Nově nalezené důkazy při domovní prohlídce navíc mluví rovněž proti atletovi. Vyšetřovatelé totiž v jeho domě objevili velké množství zakázaných steroidů. Kromě nich se našly stopy naznačující nezřízenou konzumaci alkoholu. Předávkování steroidy může vést k nepříjemným vedlejším účinkům: záchvatům zuřivosti. Proto policie odebrala Pistoriovi krevní vzorky a nyní se čeká na jejich rozbor. Pokud by se potvrdilo, že atlet prášky užíval, mohlo by to znamenat, že byl pod jejich vlivem i v době vraždy. Informaci přinesl deník The Sun.

Při prohlídce také vyšetřovatelé nalezli zkrvavenou pálku na kriket. V současné době se zkoumá, zda s ní Pistorius zaútočil na svou přítelkyni, nebo ji modelka použila na svou obranu.

Vražda Reevy Steenkampové

  • Pistorius byl policií zadržen ve čtvrtek poté, co podle vyšetřovatelů zastřelil svou přítelkyni.
  • Na Reevu Steenkampovou vystřelil údajně čtyřikrát přes dveře koupelny a modelku zasáhl do hlavy, hrudníku, ruky a pánve.
  • Policie poté v domě našla atletovu legálně drženou pistoli ráže 9 mm.

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!