9. listopadu 2017 15:27 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Monstrum, pedofil, zvrhlík. Plnila jsem jeho zvrácená přání, říká dívka o střelci z Texasu

Brittany Adcocková během rozhovoru pro Inside Edition. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brittany Adcocková během rozhovoru pro Inside Edition. | foto: Youtube.com/Inside Edition

SAN ANTONIO / PRAHA Připravil ji o panenství, když jí bylo třináct let. Útočník Devin Kelley, který v neděli zabil v texaském kostele 26 lidí, po devět let vydíral dnes dvaadvacetiletou dívku. Dokonce jí dělal návrhy, aby žila s ním a jeho ženou. Pokud bude chodit nahá.

„Byl to zvrhlík. Pedofil,“ řekla dvaadvacetiletá Brittany Adcocková pro Inside Edition o Davinu Kellyem, střelci z texaského kostela. „Byl monstrum. Svět je teď lepší místo, když je pryč. Využíval mě, abych naplňovala jeho zvrácená přání.“

Při rozhovoru měla stále potíže neplakat. Mluvila totiž o tom, jak ji útočník obtěžoval od jejích třinácti let, kdy ji prý připravil o panenství. Vydíral ji i devět let poté.

Dvaadvacetiletá dívka uvedla pro deník the Mirror, že její vztah s Kelleyem nabyl sexuální podtext velice rychle. Poprvé ji prý oslovil v roce 2008 v nákupním centru s žádostí o telefonní číslo.

„Byla jsem naivní. Byl o hodně starší než já a já jsem hotová z toho, že by mě mohl chtít starší kluk,“ uvedla. O panenství ji podle deníku Independent připravil „nedlouho po třináctých narozeninách“.

Podle ní vlastnil Kelley desítky fotografií, které pořídil během krátkého vztahu s ní. Po několik let Brittany obtěžoval. Byla nucena změnit si telefonní číslo a dokonce prý volala na policii. Kelley jí vyhrožoval, že pokud mu nebude po vůli, její nahé fotky zveřejní na sociálních sítích. Takto jí vyhrožoval i v době, kdy byl již ženatý a dokonce jí dal podivnou nabídku, aby žila s ním a jeho ženou.

Mike Pence mluví s Evelyn Holcombovou, která přišla při útoku o osm členů...
Texaská policie vyšetřuje střelbu v kostele.

„Řekl mi.. ‚Pojď žít se mnou a mojí ženou. Budu se o tebe starat dokud budeš nahoře bez, budeš chodit nahoře bez neustále,‘“ tvrdila Adcocková. „Stále jsem doufala, že to už konečně vzdá. Byl to odporný člověk,“ uvedla dívka.

Naposledy byla v kontaktu s Kelleyem půl roku před útokem. Tehdy ji přes Facebook poslal zprávu, ve které byla fotografie nahé dívky, o které se domníval, že je to Adcocková. 

Devin Kelley dřív sloužil ve vojenském letectvu.

Devin Kelley dřív sloužil ve vojenském letectvu.

Devin Kelley v neděli vtrhl do kostela v době ranní bohoslužby: 23 lidí zastřelil v kostele, dva před budovou a jeden člověk zemřel po převozu do nemocnice. Další dvě desítky osob byly zraněny, včetně šestiletého chlapce. Deset zraněných je stále v kritickém stavu v nemocnici.

Po střelbě se Kelley pokoušel uprchnout svým vozem, ale dva ozbrojení svědci události ho pronásledovali a dostihli na odlehlém místě, odtamtud pak informovali policii. Ta Kelleyho vozidlo krátce poté obklíčila. Uvnitř ho už našla mrtvého, obklopeného zbraněmi. Spáchal sebevraždu.

Útočník před činem poslal výhružné textové zprávy své tchyni, která kostel příležitostně navštěvovala. Pravděpodobně chtěl během útoku zabít rodinné příslušníky.

Martin Hampejs

Autor

Martin HampejsMartin.Hampejs@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz